14.10.2012 otevřeno: 1016 x

Poruba zvládla pohárovou premiéru na jedničku, do Astrachaně jede bez ztráty

Remízou skončilo nedělní utkání evropského Poháru EHF mezi mistrovskou Porubou a týmem ruské Astrachaně. Domácí házenkářky favorita pořádně potrápily a vybojovaly remízu. Odveta je čeká v sobotu.

Pohár EHF - 2. kolo

DHC Sokol Poruba – Astrakhanochka Astrachaň 23:23 (11:16)

Ti, kdo utkání viděli, nešetřili chválou. To je reklama na českou ženskou házenou! Porubanky udržely krok s ruským klubem po celý zápas a do sobotní odvety si vezou velmi nadějný remízový výsledek.

Prvních dvacet minut se Poruba přetahovala s Ruskami o minimální vedení. Potom hostující házenkářky přitlačily, zbudovaly si náskok a domácí hráčky znervózněly. Do kabin si odnášely pětibrankové manko. Nacpaná domácí hala ale hnala Ostravanky k lepšímu výsledku. Po návratu ze šaten fantastickou šestibrankovou šňůrou domácí hráčky skóre otočily. Rusky se opět zvedly a těsně před koncem Poruba prohrávala 19:22. Zase se ale domácí dokázaly vyburcovat k obratu a čtyřbrankovou šňůrou si vrátily vedení 23:22. Minutu před koncem Astrachaň vyrovnala a ze tří šancí, které si ještě Porubanky připravily, už domácí hráčky žádnou neproměnily. V pohárové premiéře tak sahaly české mistryně po vítězství, nakonec se musely spokojit s remízou. Proti celku kvalit ruské Astrachaně je to ale více než solidní výsledek.

Trenér Poruby Ján Beňadik: "Myslím si, že úvod byl z naší strany velmi dobrý. Podařilo se nám začít tak, že soupeř nemohl těžit z našich chyb a hned v úvodu si vytvořit vysoký náskok. Taktika a herní disciplína, to všechno velmi dobře fungovalo. Drželi jsme se soupeřem krok. Tahalo se to o gól až do stavu asi 11:11. Bohužel závěrečnou pasáž prvního poločasu jsme nezvládli. Měli jsme trochu problém prosadit se na obranu Astrachaně. O poločase jsme si řekli, že je to hratelný soupeř, že není třeba se ničeho bát a musíme do toho jít na plno. Zdálo se mi totiž, že v závěru poločasu jsme se lekli toho, že s tímto soupeřem se dá hrát. V podvědomí jsme od nich čekali možná trochu víc. Ale myslím si, že jsme na ně byli dobře připravení, to čím nás chtěli udolat, jsme jim dobře narušovali. V zápase jsme byli po celou dobu. Ve druhém poločase jsme měli výborný úvod, kdy jsme změnili obranu z 0:6 na 2:4 a během pěti minut jsme se na soupeře dotáhli. Pak už to bylo vyrovnané, škoda závěru. Tam jsme měli šance, něco nám vychytala brankářka. Škoda té jedné branky. Ale cíl, který jsme měli před zápasem, totiž jet do Ruska s tím, že se chceme poprat o postup, jsme splnili. Určitě jsme spokojení. Nemáme co ztratit. Když výkon ještě trochu zlepšíme, je tam šance uspět. Čeká nás dlouhá cesta, asi osmnáct hodin. Pátek budeme mít na to, abychom se dali do kupy z časového posunu a cesty a jak to v sobotu dopadne, to se uvidí."

Nejlepší střelkyně Poruby: Poznarová 6, Chrenková 6, Hrbková 4, Uhráková 3, Rechtorisová 2, Tóthová 1, Adámková 1
Nejlepší střelkyně Astrachaně: Artjuchovičová 6, Fanina 5, Turei 4
Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/1, vyloučení: 3:2, rozhodčí: Antič, Jekovlievič (SRB), diváků: 600.