20.10.2012 otevřeno: 915 x

Poruba v Astrachani prohrála, v Poháru EHF končí

Po nadějném remízovém výsledku z domácí palubovky nezvládly Porubanky odvetné utkání druhého kola poháru EHF proti ruské Astrachani a v evropské soutěži končí.

Pohár EHF – 2. kolo, odveta

Astrakhanochka Astrachaň – DHC Sokol Poruba 36:29 (24:15), první zápas 23:23

Doma uhrály remízu, v daleké Astrachani už byl ruský suverén nad jejich síly. Porubské házenkářky končí ve druhém kole Poháru EHf po porážce 29:36.

Poruba vedla v Rusku jen jedinkrát a to po úvodní brance z ruky Poznarové. Porubanky sice usilovně bránily, ale po patnácti minutách hry prohrávaly 8:16. Nepomohl jim ani time-out trenéra Beňadíka. Astrachaň byla v útoku dravější, před domácím publikem si nechtěla udělat ostudu. Trenér Kirilenko si dovolil točit sestavou. Porubanky ne a ne prolomit střeleckou nemohoucnost. Těžce vypracované šance likvidovaly ruské brankářky. V závěru poločasu se Porubanky zvedly a korigovaly jedenáctibrankovou ztrátu na rozdíl devíti gólů, bylo však vidět, že nebude v jejich silách utkání více zdramatizovat. Ve druhé půli už unavené házenkářky Poruby začaly dělat chyby, ze kterých zkušené Rusky těžily. Astrachaň si udržovala asi desetibrankový náskok, potom začala vedení navyšovat. Po deseti minutách druhé půle to bylo 32:19 a kouč Beňadík bral opět time. Po sedmičce Uhrákově to sice bylo zase o jedenáct, blíž se však Ruskám ne a ne přiblížit. V závěru utkání už se domácí házenkářky ukonejšeny vysokým náskokem střelecky odmlčely a Porubanky korigovaly stav na závěrečných 36:29.

Nejlepší střelkyně Poruby: Uhráková 9, Chrenková 5, Poznarová 5
Sedmimetrové hody: 8/7 – 5/5, vyloučení: 4 - 3, diváků: 3000, rozhodčí: Prastalo, Todorovic (BIH)