20.10.2012 otevřeno: 739 x

Odveta pro Veselí, v poháru ale postupují Michalovce

Jednobrankové vítězství jako reparát za nevydařené první střetnutí nestačilo. Ve druhém kole Poháru vítězů poháru cesta Veselských Panenek končí.

Pohár vítězů poháru- 2. kolo, odveta

Bitterm Veselí n. M. – Iuventa Michalovce 24:23 (14:12), první utkání 22:30, postupuje Iuventa Michalovce

Veselí dnes sice na domácí palubovce vydřelo těsné vítězství, ale protože před týdnem podlehlo na východě Slovenska osmibrankovým rozdílem, z postupu do třetího kola Poháru vítězů poháru se radují Slovenky.

Domácí házenkářky se ujaly vedení hned v úvodu první půle. Proměňovaly rychlé útoky a úspěšně se prosazovaly i na postavenou obranu Michalovců. V závěru první půle ale Slovenky využily drobných chyb domácích Panenek a o přestávce to tak bylo jen o dvě branky. Druhá půle už byla maximálně vyrovnaná. Maximálně jednobrankový náskok Veselanek Michalovce pravidelně dotahovaly a závěr zápasu směřoval k remízovému výsledku. Po osmibrankovém vítězství z prvního zápasu si však Východňárky jen v klidu hlídaly postup do dalšího kola. V poslední minutě po sedmičce Salčákové to bylo 24:23 pro domácí a Michalovce braly time-out. Ke změně stavu už ale nedošlo. Vzhledem k výsledku prvního kola ale postupuje Iuventa.

Nejlepší střelkyně Veselí: Salčáková 10/6, Chmelařová 4, Štěrbová 4
Sedmimetrové hody: 6/5 - 9/8, vyloučení: 3 - 3, diváků: 300, rozhodčí: Ilieva, Karbeska (MKD)

Trenér Veselí Pavol Jano: „Byl to otevřený zápas. Poločas skončil prakticky stejně jako před týdnem v Michalovcích. Rozehráli jsme si to dobře. Ale bylo cítit, že za sebou máme zápas s Mostem a máme úzký kádr. Michalovce odpočívaly a bylo to znát. Škoda, že nám chyběly Kočí a Vyhlídalová, což bylo cítit i na výkonu. Klobouk dolů před děvčaty, že i přes to, že jsme měli v bráně jen osm zákroků, jsme dostali jen 23 branek. Zaktivnili jsme obranu a získali deset míčů. Udělali jsme jen čtyři technické chyby, což je proti Michalovcům úctyhodné a podařilo se nám vyhrát. Gratuluji Michalovcům k postupu a těší mě, že jsme zatím doma neporazitelní."