10.11.2012 otevřeno: 1332 x

Andělé zvládli pohárový start. Litevský Kaunas porazili o čtyři branky

Mostečanky zvládly své úvodní utkání v Challenge cupu. Poradily si s Litevkami z Kaunasu a do odvety si odváží čtyřbrankový náskok.

Challenge Cup – 3. kolo

ACME-Zalgiris Kaunas - DHK Baník Most 25:29 (13:11)

Oba týmy se na začátku dlouho rozkoukávaly. Na konci první desetiminutovky to bylo 1:2. Po zbytek poločasu se oba celky přetahovaly o minimální náskok a do šaten se šlo za stavu 13:11 pro domácí Litevky. Ještě dalších dvacet minut směřovaly domácí házenkářky k vítěznému konci, v posledních deseti minutovkách ale převzaly taktovku utkání Mostečanky. Od 50. minuty nechali Andělé Kaunas skórovat jen jedinkrát, sami se trefili čtyřikrát a otočili skóre ze stavu 24:22 na konečných 25:29.

Dušan Poloz, trenér týmu Mostu: „Zápas byl velmi vyrovnaný. Od začátku dominovaly obrany. Ještě asi v osmé minutě to bylo 2:1 pro nás a celý poločas se hrálo gól na gól. Nedokázali jsme se dostat do tempa a praktikovat naši hru, kterou předvádíme v Interlize. Soupeř se dobře vracel a pokrýval nás jak v první tak ve druhé vlně. V poločase to bylo 13:11 a v prvních patnácti minutách druhé půle jsme se dostali do krizové situace, kdy jsme prohrávali už 22:18. Ale koncentrovaným výkonem a vynikající prací v obraně jsme se s návratem Mullnerové do brány a s přispěním několika jejích zákroků dostali do několika trháků a zápas jsme rozhodli v náš prospěch. Poslední patnáctiminutovku jsme vyhráli 11:4. Do začátku zápasu se promítla nervozita a nejistota, ale postupnou prací v obraně a houževnatostí jsme to otočili. Házená nebyla pěkná, nebyla kvalitní. Hráli jsme trpělivě, protože jsme věděli, že když budeme přerušovat, budeme chodit do brejků, že se nám to podaří otočit. V posledních patnácti minutách už jsme byli jasně dominujícím družstvem na hřišti".

Nejlepší střelkyně Mostu: Martínková 6, Vysloužilová 5, Weisenbilderová, 4, Růčková 4
Vyloučení: 4 – 3, sedmimetrové hody: 3/3 – 6/3, rozhodčí: Karlubík, Struhár (SVK)

Martinková zatížila konto Litevek šesti brankami.

Spokojení vítězní Andělé!

Házenkářky Kaunasu se svými více než úspěšnými předchůdkyněmi, které vyhrály Evropský pohár, předchůdce Ligy mistryň, v roce 1967 a 1968.