10.11.2012 otevřeno: 1320 x

Slavia nadělila deset branek na cestu domů Veselí, v jihočeském derby zvítězil Hradec

Písek stále čeká na první body. Neurval je ani v Hradci, i když k nim měl velmi blízko. Vyrovnaný byl i zápas v Senci. Vysokým rozdílem si poradily se soupeřkami házenkářky Slavie i Šaľy.

WHIL – 10. kolo

Slavia – Veselí n. M. 30:20 (17:8)
Už úvodní půlka utkání jasně patřila domácím Slavistkám. Vycházelo jim, na co sáhly, a Veselanky se hledaly. Hned v úvodní desetiminutovce navíc Veselí přišlo o zraněnou Štěrbovou. Do šaten si Panenky odnášely devítibrankové manko. V prvních sedmi minutách druhého poločasu Pražanky svůj náskok ještě rychle navýšily. Čtyři branky v řadě znamenaly rozdíl ve skóre 22:10. Veselankám se nedařilo v koncovce, na obranu Slavie se jen těžko prosazovaly. Až v 50. minutě dostaly veselské házenkářky do slavistické sítě patnáctý gól, když stáhly ztrátu na deset branek (25:15). Za stejného rozdílu utkání i skončilo. Domácí kouč Řezáč dal prostor i hráčkám širšího kádru. Dobrý výkon předvedla brankářka Satrapová. Třicátou branku Slavie zapsala Kutlvašrová, která byla dnes i nejlepší střelkyní zápasu.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 8, Knedlíková 6, Keclíková 6
Nejlepší střelkyně Veselí: Tomečková 5, Rajnohová 4, Chmelařová 4
Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3, vyloučení: 3 (ČK Mouleová)- 2, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 110

Senec – Partizánske 22:23 (9:12)
V Senci dokázaly házenkářky Partizánskeho otočit nepříznivě se vyvíjející utkání ve svůj prospěch a nakonec zvítězily, byť jen o jedinou branku. Domácí začaly výborně. V 8. minutě vedly 4:0 a Partzánske se jen pomalu rozkoukávalo. Potom ale hostující házenkářky zavelely k obratu. Pozorně bránily a do druhé půle si odnášely čtyřbrankový náskok. Ve 37. minutě byl ale náskok Partizánskeho ten tam, ukazatel skóre ukazoval 13:14. Pět minut před koncem bylo vyrovnáno 20:20 a utkání šlo do dramatického závěru. V poslední minutě padla rozhodující třiadvacátá branka do sítě Sence, Škvareninová vychytala sedmičku Pollákové. Vyloučení Michnové jedenáct sekund před koncem dávalo ještě Senci možnost vyrovnat, branku už ale domácí hráčky nevsítily a dva body tak putují do Partizánskeho.

Nejlepší střelkyně Sence: Polláková 10/5, Kochanová 3, Weiblová 3
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Kertézsová 7, Michnová 4/1, Hodošková 4
Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/2, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Gedeon, Vydra, diváků: 150

Šaľa - Olomouc 37:23 (16:10)
Domácí suverénky jakoby Hanačky v úvodu podcenily, Olomoučanky byly v prvních minutách výrazně lepší a záhy vedly 3:1. Pak se domácí házenkářky vzpamatovaly. Rychle smazaly náskok Olomouce a o poločase vedly vysoko o šest branek. Ve druhé půli už nedaly Šaľanky hostujícímu celku šanci. Už na začátku poslední čtvrtiny vedly o dvanáct gólů (28:16) a do konce zápasu rozdíl mezi celky ještě zvětšily. Zápas tak skončil podle papírových předpokladů – vysokým vítězstvím slovenského týmu.

Nejlepší střelci Šaľy: Demajová 9, Sukenníková 7/2, Bérešová 6
Nejlepší střelci Olomouce: Kubáčková 10/5, Růžičková 2, Berová 2, Salašová 2
Sedmimetrové hody: 8/6 - 5/5, vyloučení: 2 – 7 (ČK Severová), rozhodčí: Volentics, Záhradník, diváků: 600

Jindřichův Hradec - Písek 24:23 (10:11)
Dalším utkáním sobotního večera, které skončilo nejtěsnějším možným rozdílem, bylo měření celků Jindřichova Hradce a Písku. Týmy ze spodních příček Interligové tabulky sehrály velmi vyrovnaný zápas, ve kterém se střelecky předvedly hlavně Zbožínková s Borovskou. Žádný z celků nedokázal soupeři odskočit dál než na dvě branky rozdílu. O svém vítězství nakonec rozhodly domácí házenkářky dokonce minutu a deset vteřin před koncem, kdy Zbožínková vsítila čtyřiadvacátou branku. Na tu už nenašly Písečanky odpověď.

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Zbožínková 7/2, Horečková 4, Kyriushyna 4
Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 6, Bubeníková 5, Vyhnalová 4/1
Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/1, vyloučení: 5 (ČK Markesová) – 7 (ČK Jandečková), rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 410