14.11.2012 otevřeno: 722 x

V posledním podzimním měřením zvítězily Michalovce, v tabulce přeskočily Šaľu

Michalovcům a Šaľe středečním večerním zápasem skončila podzimní interligová sezóna. Pro Východňárky vítězně.

WHIL – 11. kolo, předehrávka

Michalovce – Šaľa 38:28 (20:14)
Velmi atraktivním soubojem ukončily podzimní část sezóny házenkářky Michalovců a Šaľy. Dva momentálně nejúspěšnější slovenské celky se kvůli účasti Michalovců v evropskémc poháru utkaly už ve středu a předehrávka skončila vysokým vítězstvím Iuventy. Šaľa udržela krok se soupeřkami asi do 13. minuty. Pak se rozstřílela Horňáková, Rebičová a Tobiášová a do poločasu Východňárky vedly nad soupeřkami o šest branek. Ve druhém poločase pak svůj náskok ještě navyšovaly. V 50. minutě už vedly o deset gólů. Bérešová s Szarkovou se sice dokázaly na obranu Iuventy prosadit, jejich palebná síla ale proti domácím házenkářkám nebyla dostatečná. Michalovce tak v posledním letošním interligovém zápase zvítězily o deset branek poměrem 38:28.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 9, Tobiášová 8/4, Horňáková 5
Nejlepší střelkyně Šaľy: Bérešová 9, Szarková 9/3, Piskayová 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3, vyloučení: 6 – 3, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 820