16.11.2012 otevřeno: 1529 x

Písek má první body, na čele tabulky přezimuje Poruba

Pro letošek je v interlize dobojováno. Hráčky už čekají „jen“ reprezentační povinnosti. Pátečními duely uzavřely házenkářky podzimní část sezóny a nejlépe si v ní vedla Poruba. O skóre vede tabulku před Mostem.

WHIL - 11. kolo

Olomouc – Slavia 21:27 (11:13)
Souboj reprezentačních brankářek byl k vidění v posledním letošním interligovém duelu Olomouce. Slavistky se vezou na vítězné vlně. V prvním poločase s nimi ale Olomoučanky zvládly slušně držet krok. Dění na hřišti neodpovídalo bodovému rozdílu mezi celky v tabulce, v první čtvrtině domácí házenkářky nad rozjetou Slavii navíc dlouho vedly. Do šaten si po obratu v utkání házenkářky z Prahy odnášely jen dvoubrankový náskok. Na začátku druhého poločasu se hodně vylučovalo na obou stranách. Lépe se s tím ale popasovaly hostující házenkářky a ve 45. minutě vedly 22:14. Pak se ale na pět minut střelecky odmlčely, čímž daly příležitost Hanačkám korigovat. Ty toho ale nedokázaly patřičně využít. Pak už si Pražanky náskok hlídaly. Pět minut před koncem už bylo jasně rozhodnuto o vítězi a prostor tak dostaly hráčky širšího kádru obou stran.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 9, Uličná 3, Severová
Nejlepší střelkyně Slavie: 3Kutlvašrová 6, Knedlíková 5, Keclíková 4, Jonášová 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/2, vyloučení: 7 - 5, rozhodčí: Hájek, Macho, diváků: 156

Kutlvašrová se dnes nemýlila šestkrát. Úsměv je tak víc než na místě!

Foto Dušan Slezáček

Momentka z utkání v Olomouci.

Písek – Nitra 33:20 (14:10)
Mnoho zástupců házenkářské veřejnosti by dnešní souboj Nitry s Pískem označilo při pohledu na tabulku jako střetnutí outsiderů. Písek se však poprvé dostal k šanci bojovat na domácí palubovce s někým, kdo si nebrousí zuby na medaile a hodlal toho využít k zisku prvních bodů. Navíc se Borovská blýskla osmi brankami. Touhu po bodech ukázaly domácí hned v prvních minutách, rychle si vytvořily náskok 8:2. Už ve 20. minutě se ale Nitra dotáhla na rozdíl gólu a Písečanky se musely hodně snažit, aby si do kabin mohly odnést alespoň čtyřbrankový náskok. Deset minut před koncem zápasu ale bylo vše jinak. Písečanky si počínaly suverénně a Nitra jen těžko hledala odpovědi na ostřelování své branky. Ve 47. minutě prohrávala rozdílem deseti gólů a utkání se už jen dohrávalo. Nakonec se Písku podařilo vedení v závěru ještě navýšit a soupeřky z Nitry porazily Jihočešky rozdílem třinácti gólů.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 8/1, Kutlvašrová 7, Bubeníková 5, Vyhnalová 5
Nejlepší střelkyně Nitry: Bujnochová 4, Ďurechová 4, Vargová 4
Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 150

Uhráková dnes v Partizánskem skórovala čtyřirkát.

Veselí n. M. – Jindřichův Hradec 33:20 (17:9)
Veselanky se potřebovaly vzpamatovat z nálože, kterou si přivezly z hlavního města a Jindřichův Hradec, který se v sezóně dlouho nemohl bodově vzpamatovat, se k tomu zdál jako vhodný soupeř. Domácí házenkářky vlétly na Jihočešky s vervou, v desáté minutě vedly 7:4 a i nadále byla první třicetiminutovka jednoznačnou záležitostí Panenek. O přestávce svítilo na ukazateli skóre už 17:9 a prakticky bylo rozhodnuto. Po dalších patnácti minutách hry už dělilo oba celky propastných dvanáct branek a prapor Jihočešek pozvedala snad jen Maryšková, která se pokoušela stlačit ztrátu pod nelichotivých deset gólů. Nakonec utkání skončilo za zcela stejného stavu jako duel v Písku, tedy 33:20. Bitterm tak udrží kontakt s vedoucí špičkou a přezimuje na páté příčce.

Nejlepší střelkyně Veselí: Salčáková 7, Chmelařová 6, Vinklárková 5
Nejlepší střelkyně Hradce: Zbožínková 6/4, Kohoutová 4, Maryšková 3, Horečková 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/5, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Novotný, Králíček, diváků: 300

Partizánské - Poruba 23:30 (12:18)
Poruba na dálku bojuje s Mostem o to, kdo přezimuje na špici tabulky. Poslední předvánoční duel patřil právě Ostravankám, které zamířily do Partizánskeho. V tomto utkání se střelecky blýskly Hrbková na jedné a Michnová na druhé straně, z vítězství se ale nakonec radovala se svým družstvem první jmenovaná, protože ke Michnové se nedokázaly střelecky připojit ve větší míře další spoluhráčky. Asi do 15. minuty si udržovaly domácí házenkářky mírné vedení, pak ale dokázaly Porubanky pěti brankami využít svou přesilovku a do druhého poločasu si nesly šestibrankový náskok. Mírná korekce se povedla domácímu družstvu zase ve 44. minutě (19:22), blíž k tělu si ale Porubanky soupeře nepustily. V posledních šesti minutách už Partizánske nedokázalo skórovat, naopak Ostravanky se trefily ještě čtyřikrát a tak zaokrouhlily stav utkání na svém kontě na třicítce.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michanová 12/2, Kertézsová 6, Šateková 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 10/2, Uhráková 4, Poznarová 4/2
Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/6, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Daňo, Saboš, diváků: 320

Michnová si oslavně mohla se spoluhráčkami plácnout dvanáctkrát. Na body pro Partizánske to ale nestačilo.