19.12.2012 otevřeno: 1380 x

Veselí neobhájí vítězství v Českém poháru, do finále jde Slavia s Porubou

Jsou známi letošní finalisté Českého poháru žen. Veselí obhajoby nedosáhne. Na Slavii podlehla o šest gólů. V souboji Mostu s Porubou byly úspěšnější Ostravanky. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Český pohár žen – semifinále

Slavia – Veselí nad Moravou 30:24 (14:8)
Veselské Panenky, loňské vítězky Českého poháru letos trofej nad hlavu nezvednou. V semifinále je vyřadily házenkářky Slavie. Ty měly k postupu do finále výrazně blíže už na konci prvního poločasu. Dokázaly se totiž vyrovnat s vysunutou obranou soupeřek z Veselí a Černá se Stellnerovou se postaraly o šestibrankový náskok. Veselankám dělala problémy i domácí brankářka Kudláčková. Podle očekávání střelecky v zápase zářily hlavně reprezentantky, třeba Keclíková, Štěrbová nebo Salčáková. Hostujícím házenkářkám se nedařilo korigovat ztrátu víc než na pět branek rozdílu (20:15). Poslední desetiminutovku už střela stíhala střelu, avšak rovnoměrně na obou stranách a tak se šestibrankový rozdíl mezi soupeřícími celky ani nezvětšoval, ani nezmenšoval. Domácí Pražanky se tak v poměrně jednoznačně se vyvíjejícím utkání dočkaly postupu do finále Poháru.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 7, Knedlíková 7, Kutlvašrová 6
Nejlepší střelkyně Veselí: Salčáková 7, Štěrbová 5, Chmelařová 3
Sedmimetrové hody: 0/0 – 0/0, vyloučení: 3 – 7, rozhodčí: Frieser L.,Frieser B.

Poruba – Most 36:29 (18:8)
Porubanky loni ve finále nestačily na Veselí, rozhodně však znovu chtějí do finále a tentokrát na trofej dosáhnout. A tuto možnost dostanou. Mostečanky porazily přesvědčivě 36:29, ještě ve 49. minutě vedly 30:18! Poruba měla totiž velmi dynamický nástup do utkání. Na konci první patnáctiminutovky zápasu vedly domácí házenkářky 10:2 a trenér Poloz bral time hned v osmé minutě za stavu 7:1. Za celý první poločas se ale Severočešky nedostaly do tempa a prvních třicet minut zápasu prohrály 18:8. Ani nástup do druhé půle se jim nevydařil lépe. Ve 40. minutě to bylo 25:12 a Mostečanky se už jen těžko vzmáhaly k obratu v utkání. Zkušený tým tažený reprezentační ostrostřelkyní Chrenkovou si spolehlivě držel bezpečný odstup. Korigovat vysokou ztrátu dovolil Mostu jen mezi 50. a 55. minutou, kdy tento úsek Most vyhrál 6:1. Rozdíl ve skóre byl však stále alespoň šestibrankový a domácí házenkářky si tak pohlídaly postup.

Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 9/2, Hrbková 6/1, Selucká 4, Revajová 4, Adámková 4
Nejlepší střelkyně Mostu: Růčková 8, BEňušková 6/2, Weisenbilderová 4, Vysloužilová 4
Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2, vyloučení: 2 – 0, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 150