29.12.2012 otevřeno: 1698 x

Český pohár putuje k sešívaným!

Oslavy příchodu nového roku si Slavistky prodlouží. Rok 2012 zakončily skvěle. Pražanky otočily ve druhém poločase zápas proti mírně favorizované Porubě a nakonec nad hlavu zvedly trofej Českého poháru. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Český pohár žen - finále

Slavia – Poruba 29:25 (15:11)

Do utkání lépe vstoupila Slavia. Hrála výbornou obranu 0:6, z které přecházela do rychlých útoků, a protože se dařilo i střelkyni Kutlvašrové, bylo to v 7. minutě už 5:2. Pak se ale slavistický stroj zadrhl. Přispělo k tomu i vyloučení právě Kutlvašrové a Poruba šňůrou šesti branek otočila ve 14. minutě stav utkání na 8:5. Aktivitou hýřila především Poznarová a pivotmanka Adámková. Ani následný time-out Slavie Porubu nezastavil. Celou druhou půli první třicetiminutovky Moravanky vedly, dokonce i vysokým rozdílem pěti branek. Přesnou obranu tvrdila brankářka Roháčková. A tak když reprezentantka Chrenková v dresu Poruby deset vteřin před přestávkou upravila skóre na 15:11, bylo to objektivní vyjádření poločasového dění na hřišti.

Reprezentantka Kutlvašrová dnes mířila přesně hned sedmkrát a zásadně tak přispěla k vítězství Slavie.

Vstup do druhé půle se rozhodně lépe vydařil Slavistkám, které se vrátily k výborné obraně ze začátku zápasu, výkon výrazně zlepšila i reprezentační gólmanka Satrapová. Křídelnice Jonášová vyhnala z branky Roháčkovou a Pražanky ve 42. minutě srovnaly na 19:19. A to ještě několik vyložených šancí zlikvidovala skvělá Doláková, která v brance Ostravanek vystřídala právě Roháčkovou. Ve 47. minutě šly Slavistky poprvé ve druhé půli do vedení po střele Kutlvašrové (21:20). A až do konce už své vedení nepustily. Závěr utkání byl velmi bojovný, ale větší vůli po vítězství v něm prokázaly hráčky pražského klubu. Atak se Český pohár na další rok převleče do červenobílých barev.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kulvašrová 7, Jonášová 6, Keclíková 6/1
Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 7/1, Hrbková 6, Adámková 4, Uhráková 4
Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/1, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 200

V první půli se Roháčkové víc než dařilo. Skvělý zákrok předvedla například při sedmimetrovém hodu. Ve druhé půli se ale lépe vedlo Dolákové.