5.1.2013 otevřeno: 1375 x

Most jde do čela tabulky, v repríze pohárového semifinále oplatil porážku Porubě

Ženská nejvyšší soutěž zahájila nový házenkářský rok. Úspěšně do něj vykročily házenkářky Mostu, které si poradily s Porubou, Veselí i Šaľa nadělily soupeřům vysoké porážky a podruhé v sezóně bodoval Písek.

WHIL – 12. kolo

Zlín - Písek 27:28 (11:15)

Hostující házenkářky Písku slaví druhé utkání, které přineslo na jejich chudé konto bodový zisk. Nad domácími Zlíňankami vedly téměř po celou dobu zápasu. Jen několikrát Moravanky srovnaly krok (5:7, 8:8, 9:14). Ve druhém poločase házenkářky Zlína postupně stahovaly pětibrankové manko, se kterým vstupovaly do druhé půle a ve 42. minutě bylo opět vyrovnáno. O deset minut později si ale vzaly Jihočešky svůj náskok zpět (20:24). Vzdorovat se snažily prakticky jen Šárka Marčíková a Leona Šviráková. V poslední pětiminutovce Zlíňanky zabojovaly a málem se jim podařilo zvrátit výsledek a urvat v prvním letošním zápase alespoň bod. Nakonec však plné dva body získal tým Písku i díky řadě neproměněných šancí domácích házenkářek a jejich zbytečné nervozitě.

Nejlepší střelkyně Zlína: Marčíková 11, Brandová 5, Šviráková 4
Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 9, Kutlvašrová 6, Vyhnalová 5
Sedmimetrové hody: 6/4 - 1/1, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 320

Veselí n. M. - Nitra 34:24 (17:12)

Absolutně jednoznačný průběh mělo utkání mezi Veselím a Nitrou a slovenský celek nedokázal příliš zdramatizovat souboj proti favorizovaným Moravankám. Veselí mělo pozvolný nástup do zápasu, v 18. minutě vedla Nitra o branku 8:7. Pak ale přišla rychlá sedmibranková šňůra Panenek (14:8) a domácí házenkářky si do šaten odnášely pětibrankový náskok. A na začátku druhé půle ho ještě navýšily. Sedmibrankový náskok si pak domácí tým udržoval až do 55. minuty. Jen jedinkrát se dokázal tým Nitry přiblížit na rozdíl čtyř gólů. Rovnoměrně skórovaly hlavně Salčáková, Rajnohová, Chmelařová a Fleková, odpovídat se snažila Vargová. I přes její snahu ale nakonec třemi brankami v řadě zakulatily Panenky rozdíl ve skóre na deseti brankách.

Nejlepší střelkyně Veselí: Rajnohová 5, Chmelařová 5, Fleková 5, Salčáková 5
Nejlepší střelkyně Nitry: J. Vargová 8/3, S. Sýkorová 6, Durechová 3, Königová 3
Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/3, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 360

Souboj Lenky Flekové s obranou Nitry.

Foto Jaroslav Kolísek

Šaľa – Partizánske 34:20 (16:11)

Stejně jako na podzim i v prvním jarním kole si Šaľanky poradily se soupeřem z Partizánskeho víc než hladce. Hostující házenkářky udržely krok se Šaľou prakticky jen v prvních pěti minutách do stavu 2:2. Pak začaly rychle Šaľanky kopat příkop mezi sebou a soupeřkami a o přestávce už byl pět gólů hluboký. O to, že rozdíl mezi týmy nebyl o přestávce větší, se zasloužila především Michnová, která byla více než úspěšná v proměňování sedmimetrových hodů (v první půli 6/4). Ve druhé půli domácí házenkářky velmi rychle zvýšily svůj náskok (22:12 ve 34. minutě) a ani pak neměly dost. Pasáž posledních dvanácti minut vyhrály vysoko 8:2 a Partizánske tak odjíždí domů s novoročním nákladem čtrnácti branek.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Szarková 9/3, Bérešová 7, Demajová 6
Nejlepší střelkyně Partizánske: Michnová 9/5, Kertészová 4, Janšáková 3/1
Sedmimetrové hody: 5/5 - 8/7, vyloučení: 6 - 4, rozhodčí: Oťapka, Sivák (obaja SR), diváků: 600

Jindřichův Hradec – Olomouc 21:25 (14:10)

V utkání mezi Hradcem a Olomoucí vidělo tři sta padesát diváků dva rozdílné poločasy. Úvod utkání byl vyrovnaný, až v 18. minutě si Olomoučanky vytvořily dvoubrankový náskok. Až do přestávky už pak ale skórovaly Hanačky jen dvakrát a do druhého poločasu tak vstupovaly s nečekaně vysokou čtyřbrankovou ztrátou. Zato druhý poločas Olomoučanky ovládly. Dvacetiminutový úsek hry ve druhé půli vyhrály hráčky z Hané 13:3 a Jindřichův Hradec se jen těžko vzmáhal k odpovědi. Šestibrankové manko v posledních deseti minutách Jihočešky mírně korigovaly, blíž než na čtyři branky se k soupeřkám nedostaly a Olomouc zvítězila 25:21.

Nejlepší střelkyně Hradce: Eliášová 5, Krupicová 4/3, Zbožínková 4/2
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 4/4, Berová 4, Fabíková 4
Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/4, vyloučení: 3 - 7, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 355

Poruba - Most 27:28 (13:14)

Utkání mezi Porubou a Mostem bylo reprízou nedávného semifinále Českého poháru a zároveň se oba týmy se shodným počtem bodů pomyslně dělí o první příčku tabulky. Po dnešním zápase je ale s dvoubodovým náskokem na čele Most. Fanoušci Poruby do dnes na domácím hřišti neviděli své favoritky podlehnout. Dnes se o Porážku Ostravanek paradoxně postarala exPorubanka a reprezentantka Vítková. Do utkání lépe vstoupily Mostečanky (1:5). Potom zabraly Porubanky a dosáhly na průběžné vedení, do šaten si ale přece jen odnášely jednobrankovou ztrátu. Druhá půle měla velmi vyrovnaný průběh, ani jeden celek se nedostal do více než dvoubrankového vedení a celky tak ukazovaly, že jejich vyrovnaná tabulková pozice je zasloužená. Rozhodující gól vsítila Vítková minutu a půl před koncem.

Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 8, Hrbková 7, Chrenková 6
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 6, Beňušková 4, Vítková 4
Sedmimetrové hody: 3/3 - 1/1, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 250