Michalovce vezou z výpravy do Čech dvě vítězství

Včera Michalovce vyloupily Slavii, dnes jim za oběť padl Jindřichův Hradec. Východňárky tak šplhají vzhůru tabulkou.

WHIL - 13. kolo, předehrávka

Jindřichův Hradec – Michalovce 25:32 (14:15)

Slovenské suverénky se poprvé pokusily ujmout taktovky utkání v 10. minutě, kdy soupeřkám odskočily na rozdíl tří branek 7:4. Jindřichohradečanky ale nehodlaly dát svou pevnost tak lacino a jen o tři minuty později Zbožínková vyrovnala (7:7). Potom už byly Michalovečanky v budování náskoku systematičtější. Postupně si zbudovaly až pětibrankové vedení (9:14). Za posledních šest minut před přestávkou ale skórovaly jen jedinkrát a Jihočešky ztrátu zase smazaly. Ve druhé půli se ale na straně Slovenek rozstřílela Szöllösiová a spolu s Horňákovou a Snopovou plnily především z rychlých útoků síť domácích házenkářek. Slabou chvilku si jihočeské hráčky vybraly mezi 42. a 48. minutou, když tento úsek prohrály 1:9. V závěru se ještě statečně bojujícím Hradečankám podařilo korigovat devítibrankové manko na lichotivějších sedm gólů rozdílu.

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Zbožínková 11/4, Kohoutová 6, Eliášová 2
Nejlepší střelkyně Michalovců: Hollá 7, Szöllösiová 5, Snopová 5/1, Gerič 5
Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1, vyloučení: 2 – 6 (ČK Vinyuková, Trehubová), rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 175