16.1.2013 otevřeno: 1571 x

Michalovce naložily Nitře třicetibrankovou porážku!

Rozdílem třiceti gólů skončil v Michalovcích souboj Východňárek s Nitrou, o „parník“ porazilo svého soupeře z Hradce i Partizánske. Most upevnil vítězstvím na Slavií vedení v tabulce a o překvapení se postaral Senec, když bez bodu vyprovodil z domácí palubovky Šaľu.

WHIL – 14. kolo

Michalovce – Nitra 47:17 (19:7)
Opravdový souboj Davida s Goliášem se odehrával v nejvýchodněji situovaném interligovém městě. Tentokrát ale David obra neporazil. Právě naopak. Michalovce, kterým aktuálně patří třetí příčka a které v minulém týdnu zabodovaly v Praze i jihočeském Jindřichově Hradci, nepustily soupeřky z Nitry, která se s nulou na konci stále trápí na poslední příčce, prakticky k ničemu. Už v prvním poločase jasně předváděly Východňárky svou převahu a ta se projevila i v poločasovém skóre 19:7! Už ve 42. minutě pak Michalovce vedly rozdílem dvaceti gólů a Nitranky začaly působit odevzdaně. Nebyly schopné takové síle vzdorovat, na lavičce měly výrazně méně hráček na střídání a jejich ztráta ještě narůstala. Pět minut před koncem zasvítila na ukazateli čtyřicítka. Postarala se o ni Kovaličková, na druhé straně se Nitra ne a ne dostat přes patnáctibrankovou hranici. Přes tu se do konce zápasu s veškerou snahou nakonec přehouply jen lehce. Za šedesát minut překonaly obranu Michalovečanek sedmnáctkrát, zato domácí hráčky se přiblížily k padesátce a skóre se zastavilo na konečných 47:17!

Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 10/2, Kovaličková 5, Snopová 5
Nejlepší střelkyně Nitry: Sýkorová 5/4, Ďurechová 4, Kováčová 2, Königová 2, Kisová 2
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Macko, Volentics, diváků: 800

Olomouc – Zlín 28:20 (14:15)
Se stejným počtem bodů spolu Olomoučanky a házenkářky ze Zlína sousedí v interligové tabulce a tomu odpovídal i průběh utkání, které se dnes odehrávalo na Hané. Už v prvním poločase sledovali diváci velmi vyrovnaný zápas, o krok před soupeřkami byly hostující házenkářky ze Zlína a druhý poločas sliboval ještě poměrně velké drama. Alespoň ohledně skóre, hra byla průměrné úrovně. Vynikající výkon podávaly brankářky obou družstev. O výsledku rozhodly Olomoučanky po deseti minutách druhého poločasu. Úsek hry mezi 41. a 56. minutou vyhrály 8:0 a za stavu 25:18 tak vzhledem k předváděnému výkonu Zlína bylo rozhodnuto. Zlíňanky ve druhém poločase skórovaly jen pětkrát, víc než jednou se ve druhé třicetiminutovce trefila jen Brzósková a Olomouc tak nakonec zvítězila poměrně jednoznačně 28:20.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kubáčková 7/2, Huráňová 4, Severová 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Sobieská 5/3, Marčíková 4, Brzósková 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/3, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 220

Souboj Růžičkové se Švirákovou! Pozor na ruce!

Partizánske - Jindřichův Hradec 37:22 (12:11)
Před dnešním utkáním dělilo oba celky osm bodů, po středečním podvečerním utkání už to bude kulatá desítka. Velmi jednoznačným způsobem si totiž Slovenky z Partizánskeho poradily se soupeřkami z Jindřichova Hradce. Utkání bylo vyrovnané jen do sedmé minuty, pak si házenkářky Partizánskeho tříbrankový náskok. Jindřichohradečanky ještě do přestávky manko smazaly, podobně jako v Olomouci ale i v Partizánskem domácí házenkářky rozhodly o svém vítězství kolem poloviny druhé třicetiminutovky. Desetiminutový úsek hry vyhrály 9:2 a jejich náskok byl jedenáct gólů. Tuto ztrátu se už Jihočeškám nepodařilo ani zkorigovat, i přes snahu Zbožínkové a Eliášové nakonec na Slovensku prohrály rozdílem patnácti gólů!

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Šáteková 6, Michnová 6, Z. Janšáková 6/2
Nejlepší střelkyně Hradce: Zbožínková 7, Kohoutová 4, Matoušková 4, Eliášová 4
Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/0, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 302

Veselí n. M. - Písek 29:25 (12:13)
Pro některé až nečekaně vyrovnané bylo měření mezi čtvrtým Veselím a předposledním Pískem (stav před začátkem kola). Domácí se sice ujaly vedení 5:1, ale ve 22. minutě už rozdílem gólu vedly házenkářky Písku a i do šaten si odnášely Jihočešky tažené Vyhnalovou minimální náskok. A vedení držely na své straně ještě ve 36. minutě (15:17). Střelecky se dařilo i další opoře Písku Borovské. Už o dvě minuty později ale stočily vedení na svou stranu Veselanky a držely se ho ze všech sil. Výraznější únik se jim podařil v 51. minutě, zase ale Písečanky shromáždily zbytečky si a dotáhly se. Závěrečnou pětiminutovku už ale nezvládly, a přestože si Stojarová ještě poradila s několika střelami Panenek, Písek nakonec prohrál o čtyři branky.

Nejlepší střelkyně Veselí: H. Štěrbová 10/4, Rajnohová 6, Chmelařová 5
Nejlepší střelkyně Písku: Vyhnalová 12/6, Borovská 6
Sedmimetrové hody: 4/4 - 6/6, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 250

I další souboje zachytil objektiv Alexe Wipfa. Tentokrát se se Švirákovou střetla Remešová.

Most - Slavia 29:22 (15:12)
I ve středu v podvečer si cestu na házenou v Mostě našlo na osm stovek diváků. Severočešky se vezou na vítězné vlně, kterou nikdo nedokázal přerušit už šest kol. Dnes ji Mostečanky prodloužily ještě o jedno další, když jim za oběť padly házenkářky Slavie. Už na konci prvního poločasu vedly Mostečanky o tři branky. Dařilo se Beňuškové a Janouškové, na druhé straně odpovídala nejčastěji reprezentantka Kutlvašrová. Základ svému vedení položily házenkářky domácího celku hned v první desetiminutovce, kterou vyhrály 6:1. Na konci první desetiminutovky druhého poločasu vedly Mostečanky opět rozdílem pěti branek a vysoký náskok si udržovaly po celou druhou třicetiminutovku. Žádná ze Slavistek se v popřestávkoém poločase neprosadila víc než dvakrát a Pražankám se nepodařila prakticky žádná korekce výrazného manka. Slavistky tak, stejně jako o víkendu, vyšly ze 14. kola na prázdno.

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 7, Martinková 5, Vítková 4, Janoušková 4
Nejlepší střelkyně Slavie: H. Kutlvašrová 7, Jonášová 3, Jačková 3, Stellnerová 3
Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/0, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 850

Senec - Šaľa 29:27 (15:12)
To, co se odehrálo ve středu v podvečer v Senci, by mnozí označili za překvapení kola. Na domácí házenkářky tady nestačila Šaľa, jeden ze zásadních aspirantů minimálně na slovenské medaile. V domácí atmosféře podaly Senečanky dobrý výkon. Dařilo se jim v obraně, a nebýt několika technických chyb, jejich disciplinovaná hra by přinesla snad ještě výraznější vítězství. Dvanáct minut před koncem vedly házenkářky Sence rozdílem pěti branek, ale v 56. minutě snížila Tulipánová na 26:27 a minutu před koncem to stále bylo jen o branku zásluhou Veselkové (27:28). Poslední slovo ale měly domácí hráčky, jmenovitě Štetáková, a Senec tak slaví důležité a těžce vybojované dvoubrankové vítězství!

Nejlepší střelkyně Sence: Polláková 11/3, Štetáková 5, Kodajová 4
Nejlepší střelkyně Šaľy: Veselková 6/1, Tulipánová 6, Bérešová 5
Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/2, vyloučení: 4 - 1, rozhodčí: Sivák, Oťapka, diváků: 220

Pozápasová radost olomouckých házenkářek.

Zklamání Zlíňanky Pospíšilové. Utkání měly rozehrané dobře.