23.1.2013 otevřeno: 997 x

Mostečanky už od 6. kola neporaženy!

V předehrávce 17. kola, které bude sehráno o víkendu 2. a 3. února, prodloužily házenkářky severočeského Mostu svou vítěznou sérii. Poslední porážku utržily v 6. kole v utkání s Veselím!

WHIL - 17. kolo, předehrávka

Zlín – Most 21:29 (9:14)

Lídrovi tabulky byl Zlín poměrně důstojným soupeřem. Zbytečné ztráty a neproměněné šance na straně domácího celku však kopaly příkop mezi Zlíňankami a severočeskými házenkářkami. Mostečanky držely otěže utkání pevně v rukou od prvních minut a pět minut před přestávkou vedly nad Zlínem 10:5. Pětibrankový rozdíl pak svítil na ukazateli skóre i o přestávce a v první čtvrtině druhého poločasu Andělé svůj náskok ještě mírně navyšovali. Síť Zlína v obou poločasech nejvíce plnila Beňušková, sekundovala jí Vysloužilová. Nudni se Švirákovou a Sobieskou usilovaly hlavně o to, aby ztráta domácích házenkářek nepřekročila neúnosnou mez. V posledních deseti minutách utkání ale přece jen narostla do osmibrankových rozměrů a Mostečanky tak pokračují ve spanilé jízdě, která trvá už o 6. kola!

Nejlepší střelkyně Zlína: Nudni 5, Šviráková 5, Sobieská 3, Marčíková 3/1
Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 10/4, Vysloužilová 6, Martinková 4
Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/4, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 290