26.1.2013 otevřeno: 1901 x

Poruba oplatila Slavii pohárovou porážku

Šetskácté kolo má za sebou nejvyšší ženská soutěž. Ne zcela standartně byla všechno jeho utkání odehrána během jednoho večera. Tady jsou jejich výsledky.

WHIL - 16. kolo

Most – Nitra 38:27 (18:14)
Most kraluje tabulce. Už teď je jeho náskok na druhé Michalovce pětibodový, na třetí Veselí dokonce sedmibrankový. Nutno však podotknout, že proti Porubě a Veselí má dva zápasy náskok. V týdnu si Most předehrál zápas 17. kola ve Zlíně, a byť jeho výkon nebyl oslnivý, s jistotou uhrál v Baťově městě vysoké vítězství. Podle papírových předpokladů tak beznadějně poslední Nitra měla být pro Mostečanky stejně snadným soustem jako Jindřichův Hradec, kterému Severočešky povolily jen osm zásahů. Prvních 17. minut ale udržely Nitranky se soupeřkami krok. Potom začala pálit Weisenbilderová s Vysloužilovou a nebýt mírné korekce z dílny Danišové a Sýkorové, odnášely by si Mostečanky do šaten větší než čtyřbrankový náskok. Ve druhém poločase narůstal náskok Mostu jen zvolna. Ještě pět minut před koncem dělilo oba týmy šest branek. Poslední pětiminutovku ale Andělé ovládli a nakonec si po pětibrankové sérii odnáší ze zápasu jedenáctibrankové vítězství.

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 5, Vysloužilová 5, Vítková 5, Růčková 5
Nejlepší střelkyně Nitry: Vargová 9, Königová 5, Sýkorová 5
Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 650

Petra Růčková patřila s pěti zásahy k nejúspěšnějším střelkyním zápasu.

Foto Zdeněk Koza

Olomouc - Veselí n. M. 20 :20 (15:9)
Aktuálně třetí Veselí zavítalo do Olomouce, kde se odehrál hanácko – slovácký souboj. Olomoučanky bodovaly už čtyřikrát v řadě, Veselanky prohrály naposledy v 8. kole v souboji s Porubou. Vzhledem k tabulkovému postavení obou soupeřů je však výsledek a především průběh zápasu více než překvapivý. Během první třicetiminutovky skórovaly Veselanky přes Raníkovou jen devětkrát, zatímco do jejich sítě nasypaly Hanačky patnáct střel. Ve druhé půli Veselanky zlepšily hru a to se zásadním způsobem projevilo i na skóre! Druhou půli vyhrály Panenky 11:5 a nakonec se v hanácké metropoli dělily body rovným dílem.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Berová 4, Huráňová 4, Dostálová 3, Gebre Selassie 3
Nejlepší střelkyně Veselí: Rajnohová 5, Štěrbová 4, Fleková 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/2, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 200

Zklamání a únava nitranského týmu po zápase v Mostě.

Michalovce – Písek 36:14 (19:6)
Michalovcím i Písku patřila před 16. kolem shodně druhá příčka, avšak opačných pólů interligové tabulky. Michalovečanky byly jasným favoritem, navíc měly výhodu domácího prostředí, ve kterém je pravidelně žene dopředu asi tisícovka diváků. Utkání mělo absolutně jednoznačný průběh, Michalovce se o výsledek zápasu nemusely bát ani chvilku. Už na konci první čtvrtiny zápasu Východňárky vedly propastných 11:3 a Jihočešky jen těžko hledaly odpověď. Prapor Písku pozvedala jen Borovská, ale na střeleckou potenci Szöllösiové a Rebičové byla krátká. Stejně jednoznačný jako první poločas, který skončil 19:6, byl i poločas druhý, na jehož konci svítil na ukazateli skóre stav 36:14.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Kovaličková 5, Rebičová 5, Snopovová 5, Szöllösiová 5/2
Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 5, Vyhnalová 3, Malá 3
Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/0, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Gedeon, Vydra, diváků: 1000

Partizánske – Zlín 25:23 (14:8)
O něco vyrovnanější podívanou sliboval zápas mezi Patizánskym a Zlínem. Do utkání vstoupily aktivněji domácí házenkářky. V jejich dresu tradičně střelecky zářila Michnová a především její zásluhou vedly házenkářky z Partizánskeho o poločase 14:8. Ve druhé půli se opět zlepšila hra hostujícího celku, podobně jako tomu bylo v Olomouci, a Zlíňanky stáhly manko (19:17). Domácí hráčky si pak vzaly sice čtyřbrankový náskok zase zpět, ale posledními dvěma brankami upravila na konečných 25:23 Brzósková.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 12/5, Minarčíková 4, Janšáková 3, Šáteková 3, Kertészová 3
Nejlepší střelkyně Zlína: Sobieská 6/2, Š. Marčíková 5, Očadlíková 4, Šviráková 4
Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/2, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 250

Poruba - Slavia 33:29 (20:17)
Repríza pohárového finále byla na programu v Porubě a domácí házenkářky dostaly šanci jednak platit Slavii pohárovou porážku a také odčinit své zaváhání v Mostě a v Šaľe a pokusit se začít stahovat tabulkový náskok Mostu. Na obou týmech však v dnešním zápase byla znát velká marodka. Domácím házenkářkám chyběly dvě hráčky, oslabená byla i Slavia. Od začátku však v utkání tahaly za delší konec domácí házenkářky, v jejichž barvách dominovala Chrenková. O poločase vedly domácí hráčky rozdílem tří gólů, na začátku druhé půle náskok ještě pozvolna navýšily. Slavistky Černá s Keclíkovou se snažily o korekci. Nedosáhly však ničeho víc, než úpravy na 33:29.

Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 6, Hrbková 6, Mičiníková 6
Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 6, Jonášová 6, Kutlvašrová 6
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 150

Senec – Jindřichův Hradec 27:26 (15:13)
Senečankám se v letošní sezóně daří o poznání lépe než v sezónách předchozích. Na osmé příčce tabulky mají na své soupeřky z Hradce náskok čtyř bodů. Házenkářky Sence strhly vedení na svou stranu až v 16. minutě, do té doby vedly Jihočešky. Do šaten si malý náskok nesly domácí, přestože se prezentovaly ne příliš přesvědčivým výkonem, na tým Jindřichova Hradce to stačilo. O svém vítězství ale rozhodly Senečanky až v poslední minutě, kdy rozhodující 27. branku vsítila Dubajová

Nejlepší střelkyně Sence: Dubajová 7, Weibelová 6, Polláková 5/2
Nejlepší střelkyně Jindřichova Hradce: Eliášová 6, Zbožínková 6, Kohoutová 4
Sedmimetrové hody: 4/2 - 0, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Sivák, Oťapka, diváků: 150

V utkání s nesmírně dramatickým koncem táhla sedmi zásahy k vítězství Senec Katarína Dubajová.