30.1.2013 otevřeno: 895 x

Písek potřetí v sezóně bodoval

Jihočeské házenkářky si připsaly v letošní sezóně pátý bod. V předehrávce 17. kola ho po vyrovnávací brance z ruky Jitky Kutlvašrové urvaly Partizánskemu.

WHIL - 17. kolo, předehrávka

Písek – Partizánske 31:31 (18:14)
Velmi důležitý bod oslavuje po středeční předehrávce interligový Písek. Pro pátý celek tabulky, Partizánske, mělo být podle papírových předpokladů utkání proti předposlednímu Písku poměrně snadnou záležitostí, nakonec mohou být Slovenky rády za bod. Začátek zápasu měly totiž plně v rukou domácí házenkářky (3:0). Ty prakticky po celou druhou patnáctiminutovku držely na své straně pětibrankový náskok, když se střelecky vedlo hlavně Borovské s Malou a Dvořákovou (10:5, 15:10). Odpovídat se snažila hlavně Kertézsová. Do druhé půle vstoupily hostky namotivované a po osmi minutách druhého poločasu svítilo na ukazateli 19:18. Pak už bylo utkání nesmírně dramatické. Žádný celek neodskočil soupeři víc než na rozdíl jediného gólu a poslední vteřiny pak byly opravdu napínavé. Ještě tři sekundy před koncem zápasu vedly Slovenky (30:31), vyrovnávací branku ale přesnou střelou vsítila talentovaná Jitka Kutlvašrová, která tak urvala skvělý bod pro jihočeský celek.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 7, Vyhnalová 6, Dvořáková 6
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Kertézsová 10/2, Šateková 6, Michnová 5
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 145