1.2.2013 otevřeno: 1240 x

Most má namířeno do čtvrtfinále Challenge Cupu

Černí Andělé se na jihu Čech opět prezentovaly spíše ďábelsky - domácímu Písku nedaly šanci a do nedělní odvety nastoupí s čtrnáctibrankový náskokem po výhře 20:34 (9:15)

Utkání řízené dvojící italských rozhodčích Scevola – Alperan začalo úderem dnešní 18. hodiny a brankově jej otevřela zkušená pivotmanka hostí, Petra Vítková. Domácím se pouze dvakrát podařilo na vedení Mostu zareagovat vyrovnávajícím gólem, ale od 5. minuty, kdy Černé Anděly dostala do vedení 2:3 Beňušková, náskok favorita stále narůstal. Díky snaze domácích to bylo ale po brance Součkové ve 23. minutě pouze o dvě branky a Písek byl zpět ve hře (9:11). Jenže do poločasu už Sokolky neskórovaly, naopak Most trestal jejich technické chyby a do šaten se šlo za stavu 9:15.

Hana Martínková je nejlepší střelkyní Mostu ve WHIL a po dnešku také v Challenge Cupu. Písečanky z její ruky
inkasovaly hned devětkrát. Foto: Z. Koza (z dva týdny starého duelu proti Jindřichovu Hradci)

Domácí házenkářky v úvodu druhé půle opět zabojovaly a opakovaně se dokázaly přiblížit na rozdíl čtyřek branek, závěrečná pasáž však opět jasně vyzněla pro lídra WHIL. Most posledních dvacet minut hry vyhrál 5:14, celkově dominoval 20:34 (9:15) a do odvety na domácí palubovce si tak nese více než vysoký náskok.

Osmifinále Challenge Cupu, 1. zápas

Písek - Most 20:34 (9:16)
Sestava a branky:
Písek
: Stojarová, Brožová - Vrabcová, Boorová, Součková 4, Keslerová 1, Borovská, Lidová 1, Vyhnalová 8, Michková, Jandečková, Kutlvašrová 1, Kalčíková 1, Malá 4, Dvořáková.
Most
: Bezpalcová, Müllnerová - Vaňková, Dvořáková, Tomášková, Mrkvičková, Beňušková 1, Vysloužilová 4, Vítková 7, Martínková 9, Šplechtová, Janoušková, Weisenbilderová 8, Schererová 2, Růčková 3.

Pozápasové reakce

Chtěli jsme Most víc potrápit a jít do odvety z reálnějšími šancemi, ale utekly nám obě koncovky poločasů, kde se projevily zkušenosti našich soupeřek. Vyhrály zcela zaslouženě a navíc se ukázala síla i šíře jejich kádru. Tím my nedisponujeme a také proto se na nás v druhé půli projevila únava ze středečního těžkého interligového duelu.“ Jan Slavík, trenér Písku.

My jsme nastoupili do utkání s jasným cílem, hrát aktivní házenou s enormní snahou o rychlý přechod. Neskrývám, že účelem bylo domácí uběhat. Díky tomu se nám podařilo využít kvality a šíře našeho kádru a také skutečně extrémně náročného programu našich soupeřek. Ty se nás držely ještě dvacet minut před koncem, ale pak jsme si při time-outu řekli, že musíme přehodit ještě o jeden rychlostní stupeň výše a tlak v závěru nám díky hře bez technických chyb a únavě domácích přinesl výrazné vítězství.“ Dušan Poloz, trenér Mostu.

Odveta se v Mostě hraje v neděli 3. února od 18.00 hod.