2.2.2013 otevřeno: 1056 x

Poruba stahuje náskok Mostu, vyhrála v Hradci

Až nečekaně vysoko porazily házenkářky z Michalovců Veselí, o poznání méně přesvědčivé bylo vítězství Poruby nad Jindřichovým Hradcem. 17. kolo WHIL se zvolna dohrává.

WHIL – 17. kolo

Veselí n. M. – Michalovce 15:24 (9:13)
Do Veselí lákal házenkářskou veřejnost šlágr kola. Mířily sem východoslovenské Michalovce a v jejich dresu se na dlouholetou domácí palubovku vracela i Lenka Černá. A právě i její zásluhou padlo ve Veselí jen velmi málo branek. Do 25. minuty bylo utkání vyrovnané. Pak se Michalovečanky odtrhly od soupeřek a čtyřbrankovou šňůrou si vypracovaly mírné vedení, které si odnášely i do druhé půle. V druhém poločase pak už Východňárky kontrolovaly hru. Domácí házenkářky neproměňovaly šance a toho hráčky Michalovců využívaly k rychlým útokům. Náskok Slovenek pak už byl devítibrankový a dva body tak putují na východ Slovenska.

Nejlepší střelkyně Veselí: Rajnohová 4, Štěrbová 4/2, Fleková 3
Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 5, Tobiašová 5/2
Sedmimetrové hody: 5/2 – 4/2, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 300

Lenka Černá pomohla porazit "své" Veselí.

Foto Dušan Slezáček

Jindřichův Hradec – Poruba 24:28 (14:14)
Poruba nutně potřebovala body. Její ztráta na vedoucí Most se v letošním kalendářním roce stále zvětšovala a zdálo se, že jedenáctý Hradec je ideálním soupeřem, proti kterému by měly Porubanky snadno bodovat. Ostravské vítězství se ale nerodilo lehce. Na začátku zápasu dokonce vedly házenkářky z jihu Čech (6:4). Potom sice strhly vedení na svou stranu Porubanky, ale Hradečanky vždy dokázaly vyrovnat a o poločase tak ukazatel ukazoval stav 14:14. Skórovat se dařilo hlavně Eliášové, odpovídala jí Chrenková. Ve druhém poločase viděli diváci méně branek, o to častěji ale padaly do sítě Jihočešek. Pět minut před koncem zápasu už vedla Poruba o pět gólů a Hradci už dovolila jen korekci (24:28).

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Eliášová 8, Zbožínková 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 7, Hrbková 6/3, Adámková 4, Mičiníková 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 300

Veselanky se o body rvaly jako lvice, Michalovce ale byly úspěšnější...