3.2.2013 otevřeno: 989 x

Slavia si připsala druhou výhru v roce 2013

Pražské házenkářky přesvědčivým vítězstvím nad Šaľou zakončily program 17. kola WHIL. Se slovenskými tabulkovými souputnicemi si poradily 28:21 (13:8).

WHIL 17.kolo

Slavia Praha – Šaľa 28:21 (13:8)

V zápase dvou osmnáctibodových týmů se slovenský tým musel vypořádat s oslabením o Bérešovou a také neuspokojivým zdravotním stavem ostatních hráček. Tým zápasící s chřipkou Slavia zcela jednoznačně přehrála, když si rozhodující náskok vypracovala mezi 10. a 20. minutou, kdy odskočila ze 4:4 na 10:4. Šestibrankový náskok si pak s přehledem udržovala až do úvodu druhé půle, kdy jej začala ještě navyšovat a v 51. minutě to bylo už 25:14! Přes snahu slovenského týmu se podařilo Šaľe snížit pouze kosmeticky na konečných 28:21. Hostující tým táhly brankářky Túrociová a střelkyně Szarková, která ale ve hře na postavenou obranu byla až do koncovky duelu osamocená, pohlednými akcemi se pak prezentovala Lucia Súkenníková, nejlepší střelkyně Šaľy v zápase. V domácím dresu se dařilo brankářce Satrapové, která chytala spolehlivě za výborně fungující obranou a v útoku byla vedle tradiční osy spojek hodně vidět Jana Knedlíková. Pravé křídlo české reprezentace vsítilo 8 branek a vybojovalo hned několik sedmimetrových hodů. Jejich exekuce byla ale v případě obou týmu podprůměrná – Slavia proměnila 4 sedmimetrové hody z 8, Šaľa pak pouze 2 ze 7!

Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 8, Černá 7, Kutlvašrová 4
Nejlepší střelkyně Šaľy: Súkeníniková 5, Szarková a Demajová po 4
Sedmimetrové hody: 8/4 – 7/2, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 100