3.2.2013 otevřeno: 1308 x

Most jednoznačným vítězstvím v odvetě stvrdil postup do čtvrtfinále Challenge cupu

Další čtrnáctibrankovou porážku naložily házenkářky Mostu v odvětě osmifinále Challengu cupu (Vyzývacího poháru) a po "českém" kole jsou to právě Severočešky, kdo míří k měření s evropskými týmy. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Challenge cup – osmifinále – odveta

Most – Písek 29:15 (14:7), první zápas 34:20 (16:9), postupuje Most

Zatím co v pátečním zápase udržely Jihočešky se suverénním mostem krok alespoň po dobu prvních dvaceti minut, při odvetě na severu Čech už po patnácti minutách hry ztrácely na soupeřky zásadním rozdílem (7:2). Až ve 23. minutě se podařilo Písku vsítit třetí branku v zápase a v tu chvíli už prohrával desetibrankovým rozdílem. Do přestávky se přece jen Písečankám zásluhou Malé, Kutlvašrové a Borvské podařilo ztrátu mírně korigovat, hned v prvních deseti minutách druhé půle si ale Mostečanky, které střelecky táhla hlavně Martinková, vzaly náskok zpět. Ve 45. minutě to bylo opět o deset branek (23:13), v posledních minutách už pak Andělé svůj náskok opět navyšovali, až dosáhl stejných rozměrů jako v pátečním utkání (čtrnáctibrankový rozdíl, 29:15).

Duo reprezentantek Martinková - Vítková opět míří k soubojům se zahraničními házenkářkami a sbírání dalších zkušeností.

Foto Zdeněk Koza

Čtvrtfinálový soupeř Mostu ještě samozřejmě není znám. Už teď je ale jasné, že to nebude Mios Biganos ani ABU Baku. Střetnout by se ale házenkářky ze severu Čech mohly utkat s polským KSS Kielce nebo Politechnikou Koszalin. Kompletní osmifinálové výsledky budou známy až 10. února.

Jan Slavík, trenér Písku: „Nedařilo se nám hlavně v útočné fázi, kde nás vychtávala výborná Müllnerová. Za šedesát minut jsme dali pouze patnáct branek, to je strašně málo a v útoku jsme se trápili. Oproti pátečnímu utkání byla naše obrana sice o něco lepší, ale na velké zkušenosti hráček Mostu to nestačilo. Mostu proto gratuluju k postupu do dalšího kola a přeji týmu, aby se mu dařilo co nejlépe“.

Dušan Poloz, trenér Mostu: „Hráčky přistoupily k utkání zodpovědně. Jednoznačným vítězstvím na domácí palubovce jsme potvrdili, že to s nárůstem herní kvality týmu myslíme vážně. I ve WHIL, kde tým boduje a rozvíjí se dál. Holky přistoupily k zápasu opravdu dobře a hned v úvodu, za stavu 12:2, jsme ukázali, že hráčky jsou koncentrované na zápas a že je jen otázkou naší koncentrace a výkonu, jakým rozdílem zápas skončí. Během deseti, patnácti minut tak bylo jasné, že o postup určitě nepřijdeme. Musím proto holky pochválit, že bojovaly, soustředily se a přistoupily k zápasu opravdu zodpovědně. Přece jenom sousloví Evropský pohár vzbuzuje určitou vnitřní motivaci. Víme, že Kielce vyhrály nad Mios Biganos 40:30, což je strašně zajímavý výsledek. Myslím si, že jakýkoliv soupeř bude už pro nás nesmírně vyrovnaným a budou rozhodovat momentální formy. Ať už se střetneme s Chorvatkami z Mostaru nebo třeba s Polkami. Turecký Istanbul podle mě také jistě postoupí, Švédky z Höör vyhrály včera v Amsterodamu a z týmu Höör jsem některé hráčky viděl. Náš další soupeř tak už rozhodně nebude slabý. Ale cítím, že týmy ze Švédska a Francie budou pravděpodobně nejlepší“.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 8, Růčková 4, Vaňková 4
Nejlepší střelkyně Písku: Vyhnalová 6/3, Borovská 4, Vrabcová 3
Sedmimetrové hody: 0/0 – 4/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Scevola (ITA), Alperan (ITA), diváků: 750

Dobrý výkon brankářky Müllnerové byl podle trnéra Slavíka jedním z hlavních důvodů vysoké porážky Písku.