6.2.2013 otevřeno: 1036 x

Poruba vybojovala v Nitře povinné vítězství

18. kolo WHIL je opět roztaženo do čtyř dní a tak už ve středu známe první jeho výsledek. Tím je suverénní vítězství Poruby v Nitře a to o čtrnáct branek.

WHIL - 18. kolo, předehrávka

Nitra – Poruba 20:34 (9:12)
Poruba veze dva povinné body z Nitry. Rozjezd Ostravanek byl sice volnější, ještě pět minut před přestávkou držely vedení na své straně stále domácí házenkářky z Nitry (6:3, 8:7, 9:8), potom to ale vzala do svých rukou Tóthová a především její zásluhou si Porubanky odnášely do kabiny tříbrankový náskok. Ve druhé půli pak Nitra nedokázala navázat na solidní výkon z první půle a skóre tak mnohem rychleji narůstalo na straně favoritek zápasu. Střelecky se předváděla kromě Tóthové ještě další Alžběta v porubském dresu, Rechtorisová. Jim se pokoušely vzdorovat Ďurechová s Vargovou. Ve 44. minutě využily Porubanky oslabení domácího celku a zvýšily svůj náskok na deset gólů a ani pak neměly dost. Nakonec se brankostroj Poruby zastavil až za stavu 34:20 a podle papírových předpokladů si tak Poruba odváží domů vysoké vítězství.

Nejlepší střelkyně Nitry: Vargová 5, Sýkorová 4, Ďurechová 3, Bujnochová 3
Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 10, Rechtorisová 5, Uhráková 4, Selucká 4
Semimetrové hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 1 – 2, rozhodčí: Manďák, Rudinský, diváků: 124