8.2.2013 otevřeno: 901 x

Zlín se ze Sence vrací bez bodů

Další zápas osmnáctého kola byl odehrán v pátek večer. Z vítězství se raduje Senec, který upevňuje pozici ve středu tabulky.

WHIL – 18. kolo

Senec – Zlín 26:25 (14:13)
Týmy Sence a Zlína dělí sice v interligové tabulce jen jedna příčka, ale také propastných osm bodů. Do Sence ale přijely Zlíňanky dobře připravené a hlavně s motivací odvézt si důležité body. Vždyť v příštím kole jedou do Ostravy a hned vzápětí do Šaly, odkud body povezou jen těžko. První poločas byl maximálně vyrovnaný, dotahovat ale musely stále hostující házenkářky. I do šaten se šlo za nejtěsnějšího možného rozdílu, a tak bylo otázkou, který celek zvládne lépe druhý poločas. Hned v jeho úvodu se chopily vedení Senečanky a ve 38. minutě byl jejich náskok už pětibrankový. Pak ale Zlíňanky tažené Brandovou začaly manko stahovat. Třemi rychlými brankami se dotáhly na rozdíl gólu a stejný počet branek dělil oba celky i se závěrečným hvizdem. Senec tak v tabulce zvyšuje svůj náskok na spodní pětku.

Nejlepší střelkyně Sence: Bačíková 8, Štefíková 4, Dubajová 4
Nejlepší střelci Zlína: Sobieská 8/1, Brandová 6
Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/4, vyloučení: 1 – 4, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 150