9.2.2013 otevřeno: 1359 x

Šaľa rozdrtila Hradec, Most ani do třetice proti Písku nezaváhal

I potřetí v řadě dokázali Černí Andělé porazit Jihočešky z Písku. Zcela suverénně si pak poradily s házenkářkami Jindřichova Hradce Šaľanky poté, co byla za faul vyloučena jihočeská brankářka Zimová. A tím stále ještě není 18. interligové kolo dohráno! PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL - 18. kolo

Most – Písek 29:21 (15:6)
Potřetí v devíti dnech se utkaly házenkářky Mostu a Písku a potřetí se radovaly Severočešky. Ačkoliv tentokrát už vítězství nebylo tak závratně vysoké, stále bylo více než jednoznačné. Hlavně první poločas připomínal hru kočky s myší. Po patnácti minutách hry byla střelecká úspěšnost obou celků vyčíslena ve skóre 11:2. Potom sice hráčky Mostu prostřídaly, vždy ale, když Písečanky skórovaly, Martinková s Weisenbilderovou vrátily náskok Mostu do patřičných rozměrů. Ve druhém poločase se v dresu Písku rozstřílela Vyhnalová s Borovskou a Malou, korigovat vysokou ztrátu se jim ale povedlo až v samotném závěru zápasu. Ještě ve 45. minutě skóre ukazovalo 25:11! Šňůrou pěti branek pak písecké střelkyně korigovaly na konečný osmigólový rozdíl.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 7, Weisenbilderová 5, Janoušková 4
Nejlepší střelkyně Písku: Vyhnalová 7/4, Malá 3, Sukdoláková 3, Borovská 3
Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 620

Beňušková s Martinkovou měly co oslavovat.

Foto Zdeněk Koza

Šaľa – Jindřichův Hradec 36:17 (17:12)
Ve dvou posledních kolech inkasovaly Jihočešky poměrně těsné porážky a to v utkáních s Porubou a Sencem, naopak v Šaľe je místní házenkářky doslova roznesly na kopytech. Přitom poměrně dlouho držely Hradečanky krok s domácími házenkářkami. Tedy přesně do 24. minuty, kdy byla přímou červenou kartou vyloučena brankářka hostujícího celku Zimová za faul na Súkenníkovou v rychlém útoku. Vyloučením Zimové se utkání pro Hradec zlomilo a už do kabin si odnášely pětibrankovou ztrátu. Druhá půle už pak byla zcela v režii domácího celku. Hradečanky skórovaly za třicet minut jen pětkrát, zatímco do jejich branky napršelo bezmála dvacet střel a Šaľa tak naprosto suverénně udržela doma oba body.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Szarková 7, Súkenníková 7/3, Bérešová 5
Nejlepší střelkyně Hradce: Zbožínková 4, Krupicová 4/3, Kohoutová 3, Eliášová 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3, vyloučení: 4 - 7 (přímá ČK Zimová), rozhodčí: Oťapka, Sivák, diváků: 750

V Mostě se hrálo tvrdě a hráčky se rvaly o každý míč.