10.2.2013 otevřeno: 1033 x

Slovenky si nechaly všechny nedělní body doma

V neděli odpoledne bylo konečně dohráno 18. kolo WHIL. Po napínavém souoji nakonec vyprovodily z Pratiznskeho domácí hráčky Veselí, na východě Slovenska inkasovaly výprask Olomoučanky. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – 18. kolo

Partizánske – Veselí n. M. 20:19 (11:12)
Partizánske a Veselí spolu v interligové tabulce sousedí a nad svým dnešním soupeřem před zápasem Panenky vedly o jediný bod. Tomu odpovídala i dramatičnost jejich nedělního střetnutí. Po lépe zvládnutém začátku utkání Veselanky po celý první poločas držely vedení ve svých rukou. Střelecky vynikala Štěrbová, která spolu s Jandáskovou udržovala rozdíl ve skóre dlouho na dvou až třech brankách. Před poločasem ale Šateková s Hodoškovou zajistily korekci a hned v začátku druhé půle Slovenky zápas otočily. Ve druhém poločase viděli diváci méně branek, navíc házenkářky Partizánskeho nedovolily Moravankám manko vymazat. Slovenky si pohlídaly těsné vítězství, když Rajnohové dovolily v závěru jen kosmetickou úpravu na 19:20, a přeskočily tak Veselí v tabulce Interligy.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Šáteková 6, Michnová 5/1
Nejlepší střelkyně Veselí: Štěrbová 6/2, Fleková 4, Jandásková 4
Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/2, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 320

Michalovce – Olomouc 33:14 (15:7)
Oproti napínavému zápasu v Partizánském měl souboj mezi Michalovcemi a Olomoucí velmi jednoznačný průběh i výsledek. Hanačky poprvé skórovaly v 8. minutě, v tu chvíli už prohrávaly 3:0 a i pak jejich skóre narůstalo pomaleji než číslice na straně suverénních Východňárek. Dvě minuty před přestávkou Olomouc prohrávala v Michalovcích 5:13 a do šaten odcházely Olomoučanky s osmibrankovou náloží. I ve druhé půli se propast mezi celky nadále zvětšovala. Při chuti byly hlavně slovenské kanonýrky, jmenovitě Terhubová, Snopová nebo Hollá. Odpovídat se pokoušela Huráňová, k ní se připojily sice Remešová, Berová, Smékalová a Ždáňská, k smůle Olomouce ale každá z nich jen jediným gólem. Ve 45. minutě tak týmy dělilo patnáct branek a nakonec se skóre zastavilo za stavu 33:14. Michalovce tak povinným vítězstvím stály alespoň trochu náskok Mostu na vedoucí příčce tabulky.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Snopovová 6, Tregubovová 6/3, Szöllösiová 5
Nejlepší střelkyně Huráňová 4/2, Růžičková 2/2, Severová 2
Sedmimetrové hody: 3/3 - 6/4, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Budzák, Varga, diváků: 750

Momentka z utkání mezi Michalovcemi a Olomoucí.