13.2.2013 otevřeno: 1528 x

Andělé Veselí nešetřili, vyhráli o jedenáct gólů!

Na středu večer měla Interliga naplánovány dvě předehrávky. V první z nich rozdrtil Most Veselí,večer pak Šaľa nadělila Nitře patnáctibrankovou porážku.

WHIL – 19. kolo, předehrávka

Most - Veselí n. M. 29:18 (15:7)
Očekávaný šlágr kola se nakonec změnil ve spanilou jízdu severočeských Andělů. Panenky prakticky neměly šanci. Na domácí palubovce ještě v 6. kole na Mostečanky hráčky Veselí stačily, dnes dostaly na severu Čech výprask. Krok s ambiciózními soupeřkami udržely Veselanky jen do 17. minuty (6:6). Potom domácí házenkářky zatopily pod kotlem, dobře zachytaly brankářky Bezpalcová i Mullnerová a domácí snadno rozebíraly veselskou obranu. Před přestávkou Růčková zvýšila rozdíl mezi oběma celky už na osm gólů. Druhý poločas pak Panenkám vůbec nevyšel. Za dvacet minut hry se trefily jen třikrát! Za stavu 27:11 deset minut před koncem to tak pro Veselí vypadalo na ručník a nezasvěcený divák by se domníval, že se Most utkává s týmem, který se v tabulce nachází na podobné příčce jako poslední mostecký soupeř, Písek, a ne s pátým celkem interligy. V závěru nechal trenér Poloz vstoupit do hry i hráčky lavičky a Veselí tak dostalo šanci korigovat. A to se Moravankám pěti brankami v řadě převážně z dílny Rajnohové i podařilo. I tak je jedenáctibranková porážka jistě vyšší, než by většina házenkářské veřejnosti před utkáním očekávala.

Nejlepší střelkyně Mostu: Růčková 6, Weisenbilderová 6, Vysloužilová 5, Beňušková 5
Nejlepší střelkyně Veselí: Štěrbová 8, Rajnohová 4, Jandásková 3
Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/3, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 650

Nitra – Šaľa 23:38 (11:17)
Netradičně velmi pozdě, totiž až o čtvrt na devět večer, začala předehrávka 19. kola v Nitře. A měla podobný průběh jako zápas v Mostě, s tím rozdílem, že v Nitře se z vítězství radovali hostky. Deset minut hrály Nitranky se soupeřkami vyrovnaně, pak na jejich straně začalo přibývat chyb a zkušené Šaľanky je trestaly. O přestávce to bylo o šest a ve druhém poločase byl výkon Šaľy proti Nitře ještě přesvědčivější. Patnáct minut před koncem to bylo o deset branek a Šaľa nepolevovala (26:26). V poslední desetiminutovce zápasu pak Šaľa Nitru „dorazila“. Střelecky kralovaly Porubská s Bízikovou a ani vzdor Sýkorové s Vargovou nestačil víc, než na prohru patnáctibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Nitry: Sýkorová 8, Vargová 6/4, Danišová 4
Nejlepší střelkyně Šaľy: Porubská 8, Bíziková 8, Tulipánová 6
Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků:168

Šaľanky byly dnes střelecky výrazně úspěšnější než Nitra. Na snímku při střelbě Nikoleta Krokavecová.

Šaľanka Demajová při time-outu. Na ručník to bylo spíš pro Nitru.