15.2.2013 otevřeno: 1104 x

Poruba nepřipustila překvapení, smetla Zlín

Ještě snáze než Most s Veselím si se soupeřkami ze Zlína poradily Porubanky. Ani jeden z regionálních rivalů, tedy Zlín ani Veselí, v 19. kole na body nedosáhl. I když v případě Veselí byla jedenáctibranková porážka přece jen trochu překvapením. Přečtěte si, jak to vypadalo v Porubě.

WHIL - 19. kolo, předehrávka

Poruba – Zlín 35:20 (21:11)
Absolutně žádné překvapení nepřipustily házenkářky Poruby v pátečním večerním zápase pro Zlínu. Šestibodový Zlín v letošním ročníku zatím patří do spodních pater tabulky, a tak ostravský celek s ambicemi na medaile nesměl zaváhat. Krok držely Zlíňanky s Porubou asi do 7. minuty a stavu 6:5, potom začalo narůstat vedení Poruby téměř geometrickou řadou a do šatny si domácí házenkářky, v jejichž dresu opět střelecky zazářila Tóthová s Hrbkovou, odnášely desetibrankové vedení. Druhý poločas už byl prakticky jen formalitou. Do hry se dostaly i hráčky porubské lavičky a Zlíňanky se snažily jen korigovat nepříznivě narůstající manko. Ve druhé půli se ze zlínských házenkářek trefily víc než jednou jen Kamenářová s Brandovou, a tak si z Poruby odvážel Zlín patnáctibrankovou nálož. Poruba se tak pátečním vítězství dotáhla na rozdíl gólu za tým Michalovců, který okupuje druhou příčku, Most se však stále drží Porubě z dostřelu.

Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 8/1, Mičiníková 6/1, Selucká 5
Nejlepší střelkyně Zlína: Brandová 6/2, Kamenářová 3, Sobieská 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/2, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 121