16.2.2013 otevřeno: 1751 x

Slavia rozdrtila Hradec, Partizánske padlo v Olomouci

V sobotu večer bylo posledními třemi zápasy dohráno 19. interligové kolo. Vyrovnaný duel v něm konečně sehrály házenkářky Písku, na body ale ani tentokrát nedosáhly. Celky spojené se jménem trenéra Tomáše Hlavatého pak dopadly zcela protikladně. Zatímco hráčky Partizánskeho těsně podlehly na Hané, házenkářky Slavie vyhrály s novým trenérem v Hradci o dvacet. PŘIDÁNA FOROGALERIE

WHIL – 19. kolo

Písek – Senec 29:31 (12:16)
Po několika vysokých porážkách inkasovaných především v soubojích s Mostem se konečně v Písku dočkali vyrovnanějšího duelu. Jen dvě trefy dělily Jihočešky od toho, aby v souboji se Sencem bodovaly, ovšem už na konci prvního poločasu Senečanky získaly náskok, který nakonec rozhodl o slovenském vítězství. Na začátku zápasu dotahovaly Písečanky mírnou ztrátu, v 9. minutě ale vyrovnaly, ovšem ve 23. minutě si vzaly vedení zpět na svou stranu Senečanky a do šaten šly už se čtyřbrankovým náskokem. Výborně v sobotním odpolední duelu střílela Borovská s Vyhnalovou, ovšem Weibelová, Dubajová a jejich spoluhráčky plnily píseckou síť s ještě větší pravidelností. Ve 40. minutě tak už Senec vedl sedmibrankovým rozdílem a Písku se dlouho nedařilo korigovat. Písek ovládl až poslední desetiminutovku, kdy se mu podařilo zásadně ztrátu korigovat (20:27, 28:30). Na víc už ale nestačil čas ani síly, a tak Písek odcházel i z tohoto utkání poražen.

Nejlepší střelkyně Písku: Vyhnalová 10/5, Borovská 9, Malá 4
Nejlepší střelkyně Sence: Weibelová 8/3, Dubajová 8, Bačiková 4/1, Polláková 4, Štetaková 4
Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/4, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 170

Olomouc - Partizánske 24:22 (16:14)
První zápas bez kouče Tomáše Hlavatého přijely do Olomouce sehrát házenkářky Partizánskeho a hned si odváží porážku. Přitom první čtvrthodinu držely Slovenky vedení na své straně. Hanačky vyrovnaly až v 19. minutě (9:9). Potom si dokonce vypracovaly tříbrankový náskok, hráčky slovenského celku ale ještě jednou otočily skóre ve svůj prospěch (12:13). O přestávce už ale přece jenom svítilo vyšší číslo na ukazateli skóre na straně Olomouce. I druhý poločas byl velmi napínavý, ovšem branek už v něm padlo jen málo. Ještě dvakrát se oba celky prostřídaly ve vedení, tím, kdo ho měl na své straně při závěrečném hvizdu, ale nakonec byly hráčky Olomouce.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Severová 5, Fabíková 5, Dostálová 4
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Šáteková 6, Minarčíková 3, Michnová 3, Kankulová 3
Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/1, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka, diváků: 180

Lucie Fabíková přispěla k vítězství Olomouce pěti brankami, v obraně se ale za některými střeleckými pokusy soupeřek stihla jen ohlédnout. Foto Dušan Slezáček

Za obranou ale chytala výborná Raníková, a tak si se spoustou ran Slovenek poradila.

Foto Dušan Slezáček

Jindřichův Hradec - Slavia 16:36 (8:22)
Tomáš Hlavatý vedl do prvního zápasu celek Slavie a jeho nové svěřenkyně doslova roznesly na kopytech soupeřky z Jindřichova Hradce. Pražanky nechaly Jihočešky v úvodu skórovat jen dvakrát, zatímco do sítě Hradce nasypaly deset střel. Ani pak nebyly Knedlíková s Jonášovou a Černou k zastavení, ačkoliv do střeleckého zápisu promluvily s výjimkou brankářek všechny Slavistky. V 17. minutě vedly Pražanky o deset branek a o poločasové pauze dokonce o čtrnáct gólů. A náskok hostujícího týmu narůstal i po přestávce. Eliášová s Markesovou a Desjardins se sice snažily propastné manko korigovat, i přesto ale ve 45. minutě prohrávaly už o dvacet branek. Stejným rozdílem utkání i skončilo a Slavistky tak co do počtu bodů v tabulce srovnaly krok s Veselím a Šaľou.

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Markesová 5, Kohoutová 3, Eliášová 3
Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 7, Knedlíková 7, Keclíková 5/2
Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/4, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 253

Souboj Olomouce s Partizánskym byl bojovný a napínavý až do konce.