23.2.2013 otevřeno: 1468 x

Most je k nezastavení, Poruba nedala šanci Písku

Papírovým předpokladům dostála všechna utkání 20. kola WHIL. Most prodlužuje sérii neporazitelnosti, Michalovce si poradily s Partizánskym a Veselí zabodovalo v Písku. Naopak tabulkou se propadlo Partizánske. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – 20. kolo

Partizánske – Michalovce 22:28 (8:15)
Ambiciózní Východňárky se ještě nevzdaly myšlenky na nejcennější interligový kov a i vítězství v Partizánskem mu mohlo pomoci ke stažení bodového manka na vedoucí Most. Sobotní odpolední duel měl ale velmi jasný průběh. Krok se soupeřem udržely domácí házenkářky jen v první patnáctiminutovce, do šatny odcházely už se sedmibrankovou ztrátou. Pak se sice domácím hráčkám hlavně zásluhou Michnové podařila mírná korekce (15:18), vzápětí si ale Rebičová s Tobiášovou vzaly náskok zpět. O úpravu nepříznivého skóre (18:26) pak ještě usilovala Blažeková s Michnovou, ale síly jim nestačily na víc než na korekci na konečných 22:28. S napětím pak, jelikož toto utkání bylo prvním zápasem kola, tým Partizánskeho čekal na další výsledky, protože vzhledem k vyrovnanosti tabulky hrozil družstvu pád ze čtvrté příčky až na sedmou. O konečné pozici Partizánskeho po 20. kole rozhodne zítřejší zápas Slavie.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 8/2, Blažeková 3, Minarčiková 3/1
Nejlepší střelkyně Michalovců: Rebičová 8, Trehubová 5/1, Tobiášová 4/1
Sedmimetrové hody: 8/4 – 3/2, vyloučení: 1 - 8, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 315

Most – Olomouc 32:22 (17:8)
Ani špatné počasí neodradilo věrný fanklub Mostu od návštěvy sportovní haly. Problémy s dopravou ovšem měly soupeřky Andělů. Na sever Čech v sobotu v podvečer zavítaly Hanačky vedené reprezentační brankářkou Raníkovou a kvůli sněhové nadílce dorazily do Mostu se zpožděním. Na prvních minutách hry se to ale neprojevilo. Naopak do 16. minuty hrály Olomoučanky s Mostem zcela vyrovnaně, až potom ale Mostečanky hlavně z ruky Martinkové sedmibrankovou šnůrou soupeřkám odskočily a toto byl rozhodující okamžik zápasu. Ve 45. minutě už prohrávala Olomouc dokonce desetibrankovým rozdílem, skórovat se dařilo více brankami jen Růžičkové a vysokou ztrátu už Hanačky do konce zápasu nezkorigovaly. Šnůru Mosteckých vítězství by tak mohly natrhnout snad jen v příštím kole na vlastní půdě Michalovečanky, které jistě nechtějí usnadnit Mostu cestu k interligovému triumfu, který by rády slavily právě Východňárky. Jak měření těchto aktuálně nejúspěšnějších celků soutěže dopadne, uvidíme už ve středu!

FOTOGALERIE zde

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 8, Martinková 4, Janoušková 4, Weisenbilderová 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 6, Dostálová 4, Berová 3
Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/4, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Vaník, Kozler, diváků: 850

Martinková se i proti Olomouci dokázala prosadit. Hlavně v prvním poločase trápila Olomoučanky rychlými útoky.

Foto Zdeněk Koza

Šaľa – Zlín 31:26 (21:10)
Konečný a poločasový výsledek souboje Šaľy a Zlína docela přesně odpovídá dění na hřišti. První poločas domácí házenkářky podle papírových předpokladů zcela ovládly a o přestávce se tak domácí publikum těšilo dokonce na to, zda zasvítí na ukazateli skóre čtyřicítka. Té se nakonec v Šaľe nejen že nedočkali, ale dokonce domácí házenkářky dovolily Zlínu ve druhém poločase zvítězit. Body ale jasně zůstaly na Slovensku. První poločas vyhrály domácí 21:10! A ukonejšeny vysokým náskokem Šaľanky ve druhém poločase předvedly poměrně nepřesvědčivý výkon. Velmi dobře ale zachytala Grandtnerová, a tak byla jednou z těch, které se největší měrou zasloužily o to, že Zlíňanky nezkorigovaly manko ještě výraznějším způsobem. Slovenky nakonec uhlídaly pětibrankový odstup a připsaly si téměř povinné vítězství.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Bíziková 7, Szarková 7/2, Súkenníková 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Marčíková Z. 6, Brandová 6/1, Marčíková Š. 4/2
Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Cibere, Richvalský, diváků: 750

Senec – Veselí n. M. 24:27 (9:15)
Veselí je dalším celkem, který před koncem československé části soutěže vyměnil trenéra. Pavla Jana nahradil René Kumpán. Před dnešním zápasem měly za sebou Senečanky sérii čtyř vítězství, naopak Veselanky třikrát za sebou prohrály. Nutno dodat, že los Senečanek byl o něco „lehčí“. První poločas v Senci ale Panenky ovládly (9:15). Výborně zachytala Vyhlídalová, střelecky vynikala Fleková a domácí hráčky nemohly najít recept na agresivní veselskou obranu. Po návratu ze šaten Senečanky přidaly na důrazu v ofenzivní i defenzivní fázi hry a ztrátu korigovaly, na to, aby dosáhly na body, ale nestačily (24:27). Veselí tak protrhlo neúspěšnou sérii a poskočilo v tabulce vzhůru.

Nejlepší střelkyně Sence: Polláková 10/2, Dubajová 4, Bačíková 3
Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 8, Tomečková 5/3, Jandásková 5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/3, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Daňo, Sabol, diváků: 150

Poruby – Písku 38:26 (18:13)
Utkání Poruby s Pískem mělo být hrou kočky s myší. Hned v prvním poločase nechal domácí kouč odpočívat hlavní opory družstva, i tak ale o přestávce vedly Porubanky nad Pískem pětibrankovým rozdílem. Pěknými zákroky se prezentovala Roháčková, dobře mířila Selucká. Ve druhé půli pak na palubovce vynikaly Tóthová s Chrenkovou a Hrbkovou a náskok Poruby ohromným tempem narůstal. Nakonec se zastavil na dvanáctibrankovém rozdílu a Porubanky se tak drží v patách vedoucí dvojici tabulky, Michalovcům a Mostu. Ovšem už ve středu se střetnou Ostravanky s týmem Veselí, a pokud by zvítězily a Most přivezl body z Michalovců, postoupila by Poruba na druhou příčku.

Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 6, Chrenková 6, Hrbková 6
Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 7, J. Kutlvašrová 4, Malá 3
Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 350

Zkušená brankářka Raníková se sama prezentovala skvělými zákroky, zároveň ale dirigovala olomouckou obranu.