24.2.2013 otevřeno: 1082 x

Slavistky rozstřílely Nitru

Posledním zápasem 20. kola WHIL byl duel mezi Slavií a Nitrou. Pražanky nedopustily vůbec žádné překvapení a v soutěži trápící se Nitru doslova rozstřílely. K padesátce nebylo daleko.

WHIL – 20. kolo

Slavie – Nitra 48:22 (20:9)
Utkání mezi Slavií a Nitrou bylo zcela jasnou záležitostí. Beznadějně poslední Nitra se na Slavii protrápila zápasem, Slavistky od začátku na hřišti jasně dominovaly. V 6. minutě to bylo 5:0 a desetibrankovým rozdílem vedly Slavistky v 17. minutě. V závěru poločasu sice Pražanky několika chybami dovolily Nitře mírně korigovat, i tak ale bylo už po první půli o vítězi zápasu rozhodnuto. Druhá třicetiminutovka pak byla opravdovou kanonádou namířenou na slovenskou síť. Slavistky se prosazovaly ze všech stran, Černá byla k nezastavení a do hry se dostaly i mladé slavistické házenkářky, které se proti Nitře také střelecky neztratily. Na dvacet branek zvýšily svůj náskok Slavistky už ve 39. minutě hry a stále neměly dost. Prapor Nitry se snažila pozvedat Vargová s Ďurechovou, na střeleckou potenci Pražanek ale nestačily. V 50. minutě se přehouply domácí házenkářky přes čtyřicítku a chvíli to vypadalo, že dosáhnou i padesátky. Od té zachránil Nitru jen závěrečný hvizd.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 14, Knedlíková 9, Kutlvašrová 8
Nejlepší střelkyně Nitra: Ďurechová 5, Sýkorová 5, Bujnochová 3, Vargová 3, Šimáková 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 2- 4, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 100