27.2.2013 otevřeno: 1780 x

Východňárky stáhly Anděle zpátky na zem

Tento týden je opravdu nabitý interligovou házenou. O víkendu bylo odehráno kompletní dvacáté kolo a středa hned přinesla opět kompletní kolo jednadvacáté! Šlágr kola se hrál v Michalovcích a právě tady se zrodilo největší překvapení. Mostečtí Andělé poprvé od 6. kola prohráli. A vysoko. Desetibrankovým rozdílem. O další nečekaný výsledek se postarali v Písku. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – 21. kolo

Zlín – Slavia 23:38 (13:20)
Slavia si poté, co v neděli suverénně přejela házenkářky z Nitry, přijela pro podobně snadně získané body i do Zlína. Slavistky ovládly hned první poločas. Utkání bylo vyrovnané jen prvních deset minut (5:5). Pak se rychle ujaly Pražanky vedení (9:15) a už o přestávce vedly rozdílem sedmi gólů. Tento náskok pak ve druhé půli ještě zvyšovaly. Černá se nemýlila, na druhé straně sice vzdorovala Šviráková, ale manko Zlína se nezmenšovalo. Naopak Slavistky využily několikrát svou přesilovou hru a na začátku poslední desetiminutovky vedly rozdílem patnácti gólů. Domácí házenkářky bojovaly z všech sil, celý zápas ale narážely na tvrdý odpor hostujících obránkyň. Na závěr ještě viděla červenou Kutlvšarová za tři vyloučení, domácí už ale neměly sílu ani na kosmetickou korekci. Utkání skončilo vysokým patnáctibrankovým vítězstvím Slavie.

Nejlepší střelkyně Zlína: Brandová 6/2, Šviráková 5, Nygrýnová 3, Talašová 3
Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 8, Kutlvašrová 6, Jonášová 5/1, Knedlíková 5, Keclíková 5/1
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 3 – 4 (ČK Kutlvašrová), rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 210

Michalovce – Most 32:22 (13:10)
Od 6. kola nepoznali Černí Andělé chuť porážky, snadno prošli i odehranými koly Challenge cupu. První porážku po čtrnácti interligových kolech nadělil Mostu až jeho aktuálně nejsilnější soupeř, který si stejně jako Mostečanky brousí zuby na interligové zlato. Oba celky dělilo před zápasem v tabulce pět bodů. Bylo jasné, že Michalovce se budou chtít poprat o body, které by jim pomohly dosáhnout na první příčku tabulky. Že ale vyhrají tak jasně, o deset gólů, asi čekal jen málokdo. Vyrovnaná byla hra asi do 12. minuty. Pak ale dokázaly Východňárky využít drobných chyb Mostu, přesně mířila hlavně Tobiášová a Michalovce si vytvořily tříbrankový náskok. Na to reagoval trenér Poloz oddechovým časem, ani ten ale nevrátil jeho hráčky do tempa. Navíc byla vyloučena Martinková a domácí tým si udržoval asi tří, čtyřbrankové vedení a to až do přestávky. Toto manko nesmazaly Severočešky ani po návratu ze šaten. Naopak, už ve 42. minutě prohrávaly 15:22. Deset minut před koncem šla navíc za třetí vyloučení předčasně do sprchy Vítková a Trehubová, Vinyuková a Szöllösiová byly k nezastavení. Už v 53. minutě dělilo oba celky deset branek a stejný rozdíl svítil na ukazateli skóre i na konci zápasu.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Horňáková 8, Rebičová 7, Tobiašová 5/1
Nejlepší střelkyně Mostu: Růčková 5, Janoušková 4, Martinková 3, Weisenbilderová 3, Beňušková 3/1
Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/1, vyloučení: 4 – 6 (ČK Vítková), rozhodčí: Karlubík, Dvorský, diváků: 1200

Olomouc – Senec 35:28 (16:10)
Před zápasem sice Olomouc ztrácela na svého tabulkového souseda pět bodů, na konci středečního večerního utkání se ale mohly Hanačky radovat z dvou cenných bodů. A to ještě velmi jednoznačně získaných. Utkání bylo velmi bojovné, ovšem Hanačky se ujaly vedení hned v 8. minutě (5:3) a po zbytek utkání nenechaly Slovenky dotáhnout se. Dobře mířily Šteffanová s Fabíkovou, ovšem Olomoučanky ostřelovaly slovenskou síť ze všech směrů. Střílelo se také neobyčejně velké množství sedmimetrových hodů. Celkem dvanáct! Vedení domácích stále narůstalo. Ve 47. minutě dělilo celky dokonce devět branek (28:19). Až v závěru se podařilo Vasilenkové ze sedmiček nepříznivé skóre zkorigovat, ovšem to nic nezměnilo na tom, že dva body zůstaly na Hané (35:28).

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 7/3, Šteffanová 6, Mikolajková 4
Nejlepší střelkyně Sence: Bačiková 7, Polláková 5/2, Kodajová 4
Sedmimetrové hody: 5/4 – 7/4, vyloučení: 8 (ČK Kubáčková) - 6, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 160

Ze souboje mezi Veselím a Porubou vyšly lépe domácí Panenky.

Foto Jaroslav Kolísek

Veselí n. M. – Poruba 29:27 (13:12)
Veselí po změně trenéra chtělo navázat na dobré výsledky loňského kalendářního roku. Důležité, ale papírově nezbytné, body přivezly Veselanky z Hradce, o další bojovaly před domácím publikem se soupeřem z nejsilnějších – Porubou. Utkání bylo po celou herní dobu velmi vyrovnané, téměř po celý zápas však alespoň minimální náskok držely na své straně Panenky. Ty dokonce ve 25. minutě vedly tříbrankovým rozdílem (12:9), Poruba se ale vždy dokázala dotáhnout. S výjimkou úvodní branky se pak Poruba dostala do vedení jen jednou a to na začátku druhé půle (14:15). Ve 45. minutě si Veselanky, v jejichž dresu střelecky dominovala Rajnohová se Štěrbovou, vzaly zpět tříbrankový náskok a udržovaly si ho až do konce zápasu. Tuto ztrátu už Porubanky nedotáhly, jen Révajová svým jediným gólem v utkání upravila na konečných 29:27.

Nejlepší střelkyně Veselí: Rajnohová 7/1, Štěrbová 7, Fleková 4, Tomečková 4, Jandásková 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Rechtorisová 6, Hrbková 6, Chrenková 4/2
Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/6, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 300

Révajová svou jedinou brankou v utkání proti Veselí upravila skóre alespoň na jen dvoubrankovým rozdíl. Na snímku při brejku v utkání s Pískem.

Písek – Šaľa 27:25 (14:11)
Zápas v Písku měl být pro Šaľu podobně jasnou záležitostí jako pro Slavistky zápas v Zlíně. Šaľanky ale v Písku prohrály těsným dvoubrankovým rozdílem a právě to může být pro mnohé jedním z největších překvapení kola. Písečanky se dokázaly zkoncentrovat a kolektivním výkonem Šaľu přehrály. Vycházely přitom z dobře zajištěné obrany. Na konci první půle vedly čtyřbrankovým rozdílem (14:10). Na začátku druhého poločasu z píseckého vedení sice Slovenky začaly mírně ukrajovat, ve 38. minutě dokonce vyrovnaly (17:17), poslední desetiminutovku zápasu ale domácí zvládly lépe. Sukdoláková s Borovskou se postaraly o to, že domácí odskočily soupeřkám na 27:24 a na další vyrovnání už Šaľe nezbyl čas. Při vyloučení Borovské dokázala Bíziková jen upravit na závěrečných 27:25.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 11, Malá 9, Kutlvašrová J. 3
Nejlepší střelkyně Šaľy: Szarková 9, Trochtová 6, Veselková 3/2, Bíziková 3
Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/2, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 145

Nitra – Jindřichův Hradec 18:29 (6:14)
Nitra se letos opravdu trápí. Ani jednadvacáté kolo soutěže nepřineslo slovenskému celku první body. Už v 6. minutě prohrávaly Nitranky 0:3. Ve 12. minutě sice vyrovnaly, potom se ale jejich stroj na branky zasekl a Hradečanky suverénně navyšovaly své vedení. Zbožínková a Eliášová se postaraly o to, že do kabin si odnášely Jihočešky osmibrankový náskok. Na začátku druhé půle narostlo vedení hostujícího týmu dokonce na deset branek, ovšem Nitranky se pak snažily korigovat a podařilo se jim snížit ztrátu na pět gólů (14:19). Závěr zápasu ale opět patřil Jindřichovu Hradci. Horečková, Eliášová a Kohoutová zasypaly síť Nitry střelami, odpovídat stačila jen Vargová a to na solidní výsledek pro Nitru nestačilo. Hradec přehrál Nitranky jedenáctibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Nitry: Vargová 11, Kisová 4, Bujnohová 1, Königová 1, Danišová 1
Nejlepší střelkyně Hradce: Eliášová 7, Zbožínková 6, Horečková 5
Sedmimetrové hody: 0/0 – 1/1, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 100