1.3.2013 otevřeno: 899 x

Poruba nezaváhala, Olomouci naložila třináctibrankovou porážku

Páteční předehrávkou bylo zahájeno 22. kolo WHIL. V něm se utkaly celky Olomouce a Poruby a Hanačky především zásluhou nevydařené první půle, v níž skórovaly jen devětkrát, odjíždí z Poruby s vysokou porážkou.

WHIL – 22. kolo

Poruba - Olomouc 38:25 (22:9)
V domácím zápase 22. kola nepřipustily házenkářky Poruby absolutně žádné překvapení. Odčinily zaváhání ve Veselí a Olomouc přehrály zcela jasně. Naprosto zdrcující byl v jejich podání první poločas, který vyhrály vysoko 22:9. Hlavně Hrbková byla v prvním poločase k nezastavení. Síť Poruby rozvlnila hned sedmkrát. Domácí házenkářky získaly hned v úvodu čtyřbrankový náskok (6:2). Pak sice Olomoučanky stáhly manko na dva góly, ale po čtvrthodině hry vedla Poruba už 10:4 a ve 20. minutě to bylo deset. Druhý poločas byl o poznání vyrovnanější. Vždyť už výsledek vypovídá o tom, že ve druhé půli se oba celky trefily stejněkrát. Náskok Poruby ale hostující házenkářky ani nezkorigovaly, byť Růžičková s Huráňovou se o to snažily ze všech sil. Střelecky druhou třicetiminutovku ovládly Rechtorisová s Chrenkovou a Poruba si tak připisuje vysoké vítězství.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 8, A. Tóthová 6, Chrenková 6
Nejlepší střelkyně Olomouce: Huráňová 4, Růžičková 4, Ždánská 3
Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/4, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 252