2.3.2013 otevřeno: 1567 x

Michalovce měly v Senci na mále, Šaľa přehrála Veselí

Další čtyři zápasy 22. kola WHIL už znají své výsledky. Most nedal šanci Partizánskemu, ovšem Senec potrápil favorita z Michalovců. Výsledky WHIL jsou na jaře opravdu nevyzpytatelné.

WHIL – 22. kolo

Most - Partizánske 31:22 (15:11)
Mostečanky v domácím zápase proti Partizánskemu suverénně ovládly první patnáctiminutovku. Na jejím konci vedly vysoko 9:3 a Partizánske bralo time. Potom se Slovenky dokázaly vrátit do hry a před poločasem korigovaly na 10:8, Martinková s Vysloužilovou se ale ještě před přestávkou postaraly o navrácení čtyřbrankového vedení na konto Andělů. Na čtyřech gólech se rozdíl mezi soupeři dlouho držel i ve druhém poločase, poslední desetiminutovka ale opět patřila Severočeškám. Slovenskému týmu nepomohlo ani jedenáct úspěšných střel obávané kanonýrky Michnové. Posledních deset minut hry vyhrál Most opět 9:3 a nakonec tak zvítězil nad Partizánskym více než jednoznačně rozdílem devíti tref.

Nejlepší střelkyně Mostu: Růčková 7, Martínková 6, Vysloužilová M. 4, Weissenbilderová 4
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 11, Šáteková 4, Minarčíková 4
Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/4, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 750

Reprezentantka Petr Růčková byla nejlepší střelkyní Andělů v souboji s Partizánským. Víc branek než Petra proměnila v zápase jen Slovenka Michnová.

Foto Zdeněk Koza

Šaľa – Veselí n. M. 29:22 (14:9)
Fanoušci ženské házené očekávali, že se v Mestskej športovej hale v Šale odehraje napínavý a vyrovnaný duel mezi tabulkovými sousedy. Ovšem tento scénář se ani z daleka nenaplnil. Na začátku se domácí házenkářky hledaly, ovšem už o přestávce vedly Šalanky o pět gólů, za což mohy hlavně přesně mířící Szarková se Súkenníkovou. V dresu Veselí se žádná z hráček netrefila v první třicetiminutovce víc než dvakrát. Hned v úvodu druhého poločasu pak opět Szarková se Súkenníkovou navýšily náskok Šaľy už na sedm gólů a tuto ztrátu už až do konce zápasu Panenky nesnížily, přestože se rozstřílela Rajnohová se Štěrbovou. Šaľanky tak odčinily zaváhání v Písku a minimálně do zítřejšího odpoledne srovnaly bodově krok nejen s Veselím, ale i Slavií.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Szarková 9/2, Súkenníková 6, Trochtová 4
Nejlepší střelkyně Veselí: Rajnohová 6, Štěrbová 5, Jandásková 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 750

Senec - Michalovce 27:28 (13:16)
Senečanky ukázaly, že letos je opravdu nelze podcenit a že umí zahrát i proti silnému soupeři. Do zápasu vstoupily s vervou a po první čtvrtině zápasu trochu nečekaně vedly 10:6. Z toho se ale Michalovce rychle vzpamatovaly, zatopily pod kotlem a v následující patnáctiminutovce nechaly Senečanky skórovat jen třikrát. Do kabin si tak odnášely domácí hráčky tříbrankové manko a zdálo se, že se Michalovce jednoznačným způsobem dojdou pro další body. Ve druhém poločase se ale Senečanky stále držely favoritovi na dostřel. Ztrácely dvě až tři branky, když přesně mířily hlavně Štetáková s Dubajovou. Tři minuty před koncem se Senec dotáhl dokonce na rozdíl jediného gólu (26:27) a jeho fanoušci zavětřili, že by se mohlo v Pezinku schylovat k “malému zázraku“. V závěru ale Východňárky podržela brankářka Černá, která Senečankám za bojovný výkon nedopřála ani bod.

Nejlepší střelkyně Sence: Dubajová 10, Štetáková 7, Weibelová 6
Nejlepší střelkyně Michalovců: Snopovová 8, Szöllösiová 5, Rebičová 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3, vyloučení: 6 (ČK Kodajová) - 4, rozhodčí: Budzák, Varga, diváků: 200

Trenér Poloz hnal mostecké házenkářky dopředu. Dobře připravé družstvo tak odolává tlaku druhých Michalovců.

Jindřichův Hradec – Zlín 25:30 (11:12)
Další souboj tabulkových sousedů byl na programu v Jindřichově Hradci, odkud ho v přímém přenosu na svém internetovém kanále vysílala i Česká televize. A lépe z něj vyšly hostující házenkářky ze Zlína. První poločas byl velmi vyrovnaný, i když minimální ztrátu jedné branky v něm téměř stále dotahovaly domácí házenkářky, které i do kabin odcházely přes snahu Krupicové s Eliášovou s jednobrankovou ztrátou. O svém vítězství pak rozhodly hráčky Zlína hned v úvodu druhé půle, kdy čtyřmi brankami v řadě odskočily soupeřkám na 17:12 a tuto ztrátu se pak ani nejlepším střelkyním Hradce ve druhé půli, Kohoutové s Krupicovou, nepodařilo zkorigovat. Problémy domácí obraně dělala hlavně Marčíková, která také uzavřela skóre zápasu svou osmou brankou na kulatých 30:25 pro Zlín.

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 7/4, Eliášová 6, Kohoutová 5
Nejlepší střelkyně Zlína: Marčíková 8, Brandová 6, Šviráková 5
Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 350