3.3.2013 otevřeno: 1132 x

Písek Slavii nepřekvapil, dostal dvanáctibrankovou nálož

Slavistky v posledním utkání 22. kola nedaly Jihočeškám z Písku větší šanci a poměrně snadno si došly pro jednoznačné vítězství.

WHIL – 22. kolo

Slavia – Písek 33:21 (20:10)
Dobré výsledky Slavistek přilákaly do jejich haly bezmála dvě stovky fanoušků a od začátku je Pražanky těšily tím, že diktovaly tempo utkání. Písečanky nedokázaly navázat na mírně překvapivé vítězství nad Šaľou a po šestnácti minutách hry po střele Černé prohrávaly 5:10. A náskok Slavie dál rostl, až o přestávce vedly domácí házenkářky o deset. Písečanky se trápily hlavně nepřesnostmi v ofenzívě, čehož domácí hráčky využívaly k rychlým útokům. Ani na deseti brankách rozdílu se ale Slavistky nezarazily a hlavně v poslední čtvrtině zápasu vedení ještě navyšovaly (30:17). Vedle Černé se střelecky blýskla další reprezentantka Kutlvašrová a Borovská na tuto kadenci nestačila. Nakonec zvítězily Pražanky víc než jednoznačně – rozdílem dvanácti gólů a pojistily si čtvrtou příčku tabulky.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 6, Kutlvašrová 6, Jašková 4
Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 8, Malá 3, Vyhnalová 2
Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 180