9.3.2013 otevřeno: 1594 x

Drama s vítězným koncem!

Černí Andělé dokázali otočit nepříznivý vývoj prvního čtvrtfinále Challenge Cupu a po výhře 26:23 (11:12) pocestují do Košalínu s tříbrankovým náskokem.

Most má za sebou první duel čtvrtfinále Challenge Cupu. Za výrazné podpory fanoušků se Černí Andělé vybičovali k bojovnému výkonu a nejen že dokázali Košalínu vzdorovat, ale nakonec ho udolali 26:23 (11:12). „Jednoznačně se v zápase potvrdilo, že nás čeká tým, který by ve WHIL aspiroval na ty úplně nejvyšší příčky, a že proti němu máme šanci pouze při maximálně koncentrovaném výkonu na hranici našich možností,“ hodnotí trenér Poloz úroveň dnešního mosteckého soupeře.

Hana Martínková a fantastické publikum - stejně jako při osmifinále s Pískem jedny z rozhodujících faktorů dnešního zápasu. Foto: Z. Koza.

V prvním půli domácí házenkářky pouze dotahovaly a hostující tým si až do závěru první třicetiminutovky udržoval tříbrankový náskok, který si vybudoval okolo 15. minuty. Díky opět fantastické Müllnerové a střelecké potenci Martínkové se Baníku podařilo těsně před pauzou snížit opakovaně na rozdíl jednoho gólu, aby hned po přestávce Beňušková vyrovnala na 12:12 a vzápětí Weisenbilderová dostala Most poprvé v utkání do vedení (33. minuta, 13:12)! Beznadějně zaplněná hala bouřila, ale její nadšení Polky zchladily sérii tří branek, kterou si vypracovaly vedení 13:15. „Po přestávce jsme se zlepšili, ale nutno přiznat, že soupeř byl v prvním poločase lepší a že mohl vést výraznějším náskokem,“ uznává Poloz kvality výkonu soupeřek.

Čtvrt hodiny před koncem domácí opět vyrovnaly a třetí chycenou sedmičkou k tomu přispěla Müllnerová. Pasáž okolo 50. minuty utkání byla rozhodující a Černí Andělé se v ní poprvé v utkání ujali dvoubrankového vedení 21:19. Mostecká defenzíva nedovolila Polkám mezi 45. a 58. minutou skórovat ze hry a to mělo pro celkový výsledek klíčový vliv (vyrovnat se přitom musela vyrovnat s absencí Vítkové, která sledovala nemocná duel pouze z lavičky). Naopak v euforii hrající domácí dokázaly navýšit své vedení až na 24:20 a celkově si připsaly výhru 26:23. Po průběhu utkání je tento výsledek velice cenný a povzbudivý pro odvetu, která je na programu za týden v Košalínu. „Díky úžasným fanouškům jsme dokázali zvítězit a do odvety můžeme jet s ambicemi na postup. Drobná škoda posledního útoku, kdy jsme smolně inkasovali, mohlo to být třeba i o pět branek a to byl před utkáním můj vysněný výsledek,“ s úsměvem glosuje spokojený kouč Mostu.

DHK Baník Most – AZS Politechnika Košalín 26 : 23 (11:12)
Sestava a branky Mostu: Bezpalcová, Müllnerová – Dvořáková, Tomášková 2, Ryšánková, Mrkvičková, Beňušková 5, Vysloužilová, Vítková,Vysloužilová, Martinková 8, Janoušková 2,Weisenbilderová 2, Schererová, Růčková 7

Nejlepší střelkyně Košalínu: Bilenia 5, Matuszyk 5, Muchocka 4

Sedmimetrové hody: 8/3 - 2/2, vyloučení: 2 - 3,rozhodčí: Tsakopas, Chaskis (GRE), diváků: 1250