9.3.2013 otevřeno: 1747 x

Slavia nestačila na Panenky, Olomouc trápila Šaľu

Opět kompletní v jednom jediném odpoledni bylo sehráno třiadvacáté interligové kolo. Michalovce si poradily s Porubou a dál šlapou na paty Mostu, Veselí málem napodobilo Frýdek. V zápase se Slavií tratilo luxusní osmibrankový náskok, těsné vítězství ale Panenky uhlídaly. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – 23. kolo

Zlín – Nitra 34:27 (16:14)
Dvaadvacet kol a dvaadvacet proher. Taková byla bilance házenkářek Nitry před dnešním zápasem ve Zlíně. A po něm přibyla na kontě tohoto slovenského celku další záporná položka, přestože minimálně v prvním poločase to vypadalo, že tentokrát by snad konečně Nitranky mohly nešťastnou šňůru porážek přetrhnout. Nitra si nenechala Zlíňanky odskočit dál, než na tři branky rozdílu a ve 29. minutě to vypadalo, že se Nitranky dokonce dostanou do vedení (14:14). Domácí tým ale podržela Dederlová a tak i do šaten šly domácí ve výhodě. Celek Zlína dnes sice kupil technické chyby, i tak byl ale po celé utkání tím lepším družstvem na hřišti. Hned na začátku druhého poločasu si rychle vytvořily pětibrankový náskok a toto manko už Nitranky nesmazaly. Jasmínka Vargová sice zasypala síť soupeřek přesnými střelami ze sedmimetrových hodů (8/8), ani za podpory Sýkorové ale nestačila na palebnou sílu Brzóskové a jejích spoluhráček. Na straně Zlína totiž s výjimkou brankářek promluvily do střeleckého zápisu téměř všechny házenkářky a tři minut před koncem vedl Zlín o deset. Nitře už se nepovedla ani kosmetická úprava skóre, a tak ani ve Zlíně nepoznaly slovenské házenkářky chuť vítězství.

Nejlepší střelkyně Zlína: Brzósková 7, Brandová 4, Šviráková 4
Nejlepší střelkyně Nitry: Vargová 10/8, Sýkorová 5, Konigová 3, Danišová 3, Halmová 3
Sedmimetrové hody: 2/1 – 8/8, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 160

Písek – Jindřichův Hradec 32:23 (14:11)
Po prohře se Zlínem si v sobotu večer připsaly na své konto házenkářky Jindřichova Hradce další porážku. V jihočeském derby nestačily na Písek a prohrály vysoko, rozdílem devíti gólů. Přitom na začátku utkání to vypadalo zrovna pro Hradečanky na jednoznačný zápas, když po tříbrankové šňůře v 9. minutě vedly 7:4. Domácí házenkářky se ale postaraly o obrat. Dotahovaly sice pomalu, v 18. minut už ale bylo vyrovnáno 10:10 a Vyhnalová s Malou se pak postaraly o poločasové vedení 14:11. Ve druhém poločase se pak hra trochu přitvrdila a více se vylučovalo na obou stranách, systematicky si ale budovaly náskok domácí. A jejich vedení začalo být kolem 40. minuty více než přesvědčivé (21:14). Ve 44. minuty to už bylo o devět a hostující házenkářky se pak už jen marně pokoušely nepříznivý stav zkorigovat. Písek si pohlídal i poslední patnáctiminutovku a jasně zvítězil. Díky posledním dvěma porážkám se Jindřichohradečanky propadly tabulkou o dvě příčky a za zády tak už mají jen Nitru. Už v pátek si mohou polepšit v zápase s nevypočitatelným Veselím.

Nejlepší střelkyně Písku: Vyhnalová 7, Borovská 6, Malá 5
Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 7/3, Zbožínková 4
Sedmimetrové hody: 2/0 - 4/3, vyloučení: 7 - 5, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 280

Jihočeské derby skončilo vysokou porážkou Hradce. Ten klesl v tabulce na předposlední místo.

Foto Zdeněk Koza/archiv

Veselí n. M. – Slavia 21:19 (10:6)
Od 16. kola házenkářky Slavie neprohrály. Nutno říct, že se utkávaly především s týmy z dolních pater tabulky, ovšem i tak byly v utkání proti Veselí, jehož výkony nejsou v poslední době zcela vyrovnané, pro mnohé mírným favoritem. O to překvapivější byl vývoj zápasu. Pražanky udržely s Veselím krok jen v první desetiminutovce. Pak několika skvělými zákroky potrápila slavistické střelkyně Zvoničová, Slavistkám se nedařilo ani projít komplexní obranou Panenek, hrály v oslabení a lavička Slavie brala ve 20. minutě time. Ani ten ale hostující celek nenabudil a Veselí si až do přestávky udržovalo tří až čtyřbrankový náskok. Tento po přestávce ale Panenky rychle navýšily. Ve 38. minutě vedly o osm a Slavistky se i nadále jen těžko dostávaly do šancí. V poslední dvacetiminutovce se ale Pražanky zvedly a poměrně rychle začaly vysoké manko stahovat. Proti ale byla i nadále Zvoničová. I přes její snahu však v poslední minutě dělila oba celky jen jediná branka. Veselí dokázalo ztratit komfortní osmibrankové vedení a zdálo se, že by ještě mohla nastat podobná situace jako nedávno v Lovosicích, kde ztratil vyhrané utkání Frýdek. Zkušené Veselanky si ale dokázaly poslední vteřiny zápasu pohlídat a nakonec zvítězily 21:19.

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 6, Rajnohová 5/2, Štěrbová 4
Nejlepší střelkyně Slavie: Jonášová 5/2, K. Černá 5, H. Kutlvašrová 4
Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/3, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 320

Hana Kutlvašrová v souboji s Terezou Chmelařovou. Na konto Slavie v sobotním zápase s Veselím přispěla čtyřmi góly.

Foto Jaroslav Kolísek

Partizánske – Senec 35:23 (16:10)
Napínavé podívané se při sledování souboje tabulkových sousedů v Písku nedočkali. Drama sliboval i podobný duel v Partizánskem, i tady si ale vítěz zápasu pro body došel poměrně hladce. Na konci prvního poločasu šly házenkářky Partizánskeho do šestibrankového vedení a na tento únik Senec nezareagoval. A ani ve druhé půli se Senečankám nedařilo korigovat ztrátu. Ve 42. minutě prohrávaly o osm branek (24:16). Domácí házenkářky byly k nezastavení. Hlavně Michnová. Ta zatížila konto Sence hned dvanácti góly! Weibelová se s podobnou kadencí snažila stahovat manko, ale zvláště poslední desetiminutovka se hostujícímu celku vůbec nevyvedla. Senec ji prohrál 7:3 a odjíždí z Partizánskeho s nákladem dvanáctibrankové porážky.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 12/5, Janšáková 7, Hodošková 4, Šateková 4
Nejlepší střelkyně Sence: Weibelová 7/2, Kodajová 3, DUbajová 3, Štetáková 3
Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Sivák, Oťapka, diváků: 320

Utkání mezi Veselím a Slavií bylo velmi bojovné a dospělo do dramatické koncovky.

Olomouc - Šaľa 27:28 (10:12)
Oproti papírovým předpokladům, kdy toto kolo slibovalo prakticky samé vyrovnané souboje, se jediného napínavého dramatu dočkali paradoxně nakonec jen fanoušci v Olomouci. Hanačky se utkaly s Šaľou, kterou dělí od domácí Zory hned jedenáct bodů. Slovenky měly v Olomouci namále, podobně jako v Písku, zápas byl napínavý od samého začátku. Obě družstva se stále střídala ve vedení, až těsně před přestávkou si vypracovaly Slovenky mírný náskok. Domácí házenkářky nakupily množství chyb, hlavně však nedokázaly uhlídat Szarkovou – autorku hned třinácti slovenských branek! Při pohledu na skóre se však zdá, že se jim nepovedl až samotný závěr. Pět minut před koncem zápasu prohrávaly Hanačky už o pět gólů a v posledních minutách už pak jen využily zaváhání Šaľy ke korekce na konečných 27:28.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 8, Uličná 4, Štefanová 3, Pašková 3, Kubáčková 3, Gebre Selassieová 3
Nejlepší střelkyně Šaľy: Szarková 13, Bérešová 5, Porubská 3
Sedmimetrové hody: 4/4 - 6/5, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser, diváků: 200

Michalovce – Poruba 35:28 (18:17)
Michalovce jsou v posledních kolech opravdovým katem českých favoritů. Desetibrankovou porážku nadělily před dvěma týdny Mostu, Porubu poslaly na cestu přes celé Slovensko se sedmibrankovou náloží. Domácím vyšel hlavně úvod zápasu, když v 6. minutě vedly 4:1 a tento náskok už Slovenky jen navyšovaly, ovšem jen do 28. minuty. V 17. minutě to bylo o šest, v posledních pěti minutách poločasu ale Michalovce neuhlídaly hostující házenkářky, které, povzbuzeny oddechovým časem kouče Beňadíka, stáhly manko na rozdíl jediného gólu a ve druhé půli se tak začínalo téměř „od nuly“. Do 37. minuty pak byla hra vyrovnaná, následně ale Výchoďnárky zatopily pod kotlem a až do konce zápasu si držely Porubu od těla. Navyšovaly svůj náskok, přesně mířila hlavně Vinyuková, na druhé straně vzdorovala výrazněji jen Hrbková , ovšem v 58. minutě už to bylo skoro o deset (33:24)! Před koncem se ještě právě Hrbkové podařila mírná korekce, i tak ale odjíždí Poruba poražena vysoko, 28:35 a Michalovce tak opět dělí od Mostu jen jediný bod!

Nejlepší střelkyně Michalovců: Viňukovová 10, Tregubovová 8/3, Horňáková 5,Snopovová 5
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 8, Chrenková 8/2, Adámková 3
Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Vydra, Gedeon, diváků: 1200