15.3.2013 otevřeno: 1719 x

Nitra vybojovala první vítězství!

Čtyřiadvacáté kolo zná všechny své výsledky. Zrodilo s v něm i největší překvapení – Nitra se po třiadvaceti odehraných kolech dočkala prvního vítězství. Za oběť jí padl Písek. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL - 24. kolo

Slavia – Olomouc 34:23 (14:8)
V pozici favorita vstupovaly do zápasu jednoznačně domácí Slavistky. Po porážce ve Veselí chtěly proti dalšímu z moravských celků bodovat. Pražanky od začátku zápasu držely otěže utkání poměrně pevně v rukou. Olomoučanky udržely vyrovnané skóre jen v první čtvrtině zápasu. Pak dokázala Slavia využít přesilovku a ve 20. minutě to bylo 9:4. Těsně před koncem poločasu pak dokonce po time-out trenéra Hlavatého sešívané házenkářky náskok ještě zvýšily, ovšem i Hanačky ještě skórovaly, a tak si Pražanky do druhé půle odnášely „jen“ šestibrankový náskok a dvouminutový trest pro Mouleovou. Start do druhé půle pak měly Slavistky raketový. Ke střeleckým oporám Kutlvašrové s Černou se přidaly mladičké házenkářky Jačková a Palasová. Ve 38. minutě měly nastříleno už jednadvacet branek. Ovšem Olomoučanky je nenechaly náskok navýšit a rozdíl ve skóre udržovaly na plus minus šesti brankách. Poslední čtvrtina zápasu pak byla zcela v režii domácího celku. Střela stíhala střelu a při závěrečném hvizdu měli na svém kontě Pražanky o jedenáct gólů víc než Zora a připsaly si tak dva body za suverénní vítězství.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 5/1, Jačková 5/1, Palasová 5, Černá 5
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 5/1, Severová 4, Gebre-Selassie 3, Huráňová 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 70

Poruba – Partizánske 33:18 (13:11)
Poruba hájí třetí příčku interligové tabulky před dotírající Slavií, a tak potřebovala uhájit i domácí tvrz před nájezdem Partizánskeho. Zápas byl pak pro Porubu zcela jasnou záležitostí. Ještě v první půli se držely Slovenky na dostřel a o poločase ztrácely jen dvě branky, ovšem ve druhém poločase už se plně projevila kvalita domácího celku plného českých reprezentačních hvězd. Střelecky při chuti byly hlavně Chrenková a Uhráková, Slovenky nechala Poruba vsítit jen sedm branek za celou druhou třicetiminutovku a její vedení postupně utěšeně narůstalo. Zcela zdrcující byla v podání Poruby poslední čtvrtina zápasu, kterou vyhrály domácí 15:4. Celý zápas pak skončil patnáctibrankovým vítězstvím Poruby, která tak upevnila svou pozici na třetí příčce.

Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 7/2, Hrbková 6/1, Uhráková 5
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 4/1, Blažeková 3, Minárčiková 3
Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/1, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 150

Nitranky vybojovaly první vítězství!

Foto Alex Wipf

Jindřichův Hradec - Veselí n. M. 17:21 (7:10)
Hradečanky by se jistě chtěly vyšplhat ještě před koncem základní části soutěže opět o pár příček výš a v tomto kole měly možnost dotáhnout se na odpočívající Zlín. Ovšem utkání mělo velmi vlažný rozjezd a to v podání obou celků. Diváci viděli množství chyb, hra se kouskovala a po dvaceti minutách hry bylo skóre chudých 2:5. Ani potom ale skóre nenarůstalo nijak závratnou rychlostí, ovšem ztráta domácích už nenarůstala, a tak poločasové skóre ukazovalo 7:10. Druhý poločas byl na góly bohatší. Ovšem maximálně vyrovnaný. Veselanky nedokázaly svůj náskok navýšit. Naopak Jihočešky ztrácely v 51. minutě dokonce už jediný gól na soupeřky. Zkušené Veselanky dokázaly využít v závěru vyloučení Kohoutové, vzaly si zpět čtyřbrankový náskok a dovedly utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Hradce: Eliášová 5, Krupicová 4, Markesová 3, Zbožínková 3
Nejlepší střelkyně Veselí: Jandásková 5, Chmelařová 4, Fleková 3, Štěrbová 3, Salčáková 3
Sedmimetrové hody: 2/0 - 6/2, vyloučení: 6 (ČK Kohoutová) - 4, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 300

Šaľa – Michalovce 27:27 (16:15)
Slovenský šlágr kola sliboval napínavou podívanou. Té se diváci i dočkali. Hned na úvod se krásnými zákroky prezentovaly brankářky obou týmů a bylo vidět, že oba celky šly do utkání pořádně namotivované. Častěji napřed byly Šaľanky, ovšem vždy maximálně o jediný gól. Dařilo se v domácím dresu hlavně Szarkové, mezi Východňárkami vynikala Horňáková, ale skóre narůstalo ve stejné míře na obou stranách a do druhého poločasu šly s minimálním náskokem domácí. Družstvo Šaľy podržela Grandtnerová. A drama pokračovalo i ve druhé půli. Szarková byla nezastavitelná, odpovídala Vinyuková s Tobiášovou a žádný z celků si nevytvořil víc než jednobrankový náskok. Utkání spělo do dramatického závěru, ovšem poslední branku viděli diváci v 58. minutě, kdy vyrovnávací gól vsítila právě Vinyuková. Body v zápase se tak právem podělily rovným dílem.

FOTOGALERIE zde

Nejlepší střelkyně Šaľy: Szarková 10/4, Porubská 5, Súkenníková 3
Nejlepší střelkyně Michlovců: Viňukovová 6, Tobiašová 6/3, Horňáková 5
Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/4, vyloučení: : 4 - 6, rozhodčí: Oťapka, Sivák, diváků: 1000

Nitra – Písek 26:24 (15:10)
Nitra by rozhodně nechtěla ukončit soutěž bez jediného bodu, ovšem šanci měla pouze proti celkům z dolních pater tabulky. Jen málokdo ale dával Slovenkám před zápasem s Pískem opravdu šanci zabodovat. A přitom to byly právě Nitranky, kdo ve 20. minutě vedl 10:6! Jihočešky braly time, ani to je však nepostavilo hned na nohy. Borovská se snažila manko snižovat, ovšem i tak si do kabin i zásluhou chybující obrany odnášely zaskočené písecké házenkářky pětibrankové manko. A ani ve druhé půli se nedokázaly Češky s hrou Nitry srovnat. Ve 35. minutě vedly Slovenky dokonce o sedm branek. Až v posledních minutách utkání se Vyhnalové se Součkovou podařilo korigovat, ovšem na body to nestačilo. Naopak Nitra slaví první vítězství v letošní soutěži vůbec!

Nejlepší střelkyně Nitry: Königová 6, Vargová 5, Sýkorová 5
Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 7, Vyhnalová 5, Kutlvašrová 5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Gabriš, Klinka, diváků: 98