30.3.2013 otevřeno: 2183 x

Most drží první příčku, Michalovce jsou však stále ve hře o titul!

Řadu zajímavých utkání přineslo předposlední kolo základní části nejvyšší ženské soutěže. Ani jedno z papírově vyrovnaných utkání nepřineslo drama. Nejtěsnějším rozdílem nakonec skončilo asi nejočekávanější utkání v Mostě. I tady ale v souboji s Porubou měly domácí házenkářky otěže utkání poměrně pevně v rukou. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL - 25. kolo

Michalovce – Slavia 34:27 (19:10)
Michalovečanky rozhodně nehodlaly Mostu „krátit“ cestu za interligovým titulem a do poslední chvíle mu šlapou na paty. Právě zápas Východňárek se Slavií otevřel sobotní interligový program a Michalovečanky od začátku dávaly najevo, že svou tvrz budou hájit do posledního dechu. Ale to nakonec nebylo třeba. Slavistky nezachytily začátek a po první čtvrtině hry prohrávaly už vysoko 3:12! Pět minut před přestávkou dokonce dělilo oba soupeře hned deset gólů a české reprezentantky ve slavistickém dresu Keclíková s Kutlvašrovou jen mírně korigovaly ztrátu. Na začátku druhé půle se Keclíkové s Jačkovou podařilo využít vlažnějšího nástupu Slovenek ke korekci, ovšem i nadále si Michalovce udržovaly pohodlný šesti až osmibrankový náskok. Zápas nakonec skončil sedmibrankovou porážkou Slavie, čímž se Slavistkám uzavřela i teoretická cesta za interligovou medailí.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Trehubová 7/1, Snopová 6, Tobiášová 6/3
Nejlepší střelkyně Slavie: Keclíková 6, Kutlvašrová 6, Jačková 5/2
Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/4, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 1000

V souboji Mostu s Porubou šlo Severočeškám o hodně a domácí tvrz nakonec uhájily!

Foto Zdeněk Koza

Písek – Zlín 27:33 (12:17)
Ani proti Zlínu si Písek nespravil chuť po porážce v zápase s Nitrou. Od začátku zápasu byly Zlíňanky na hřišti lepším družstvem. Na konci první patnáctiminutovky zápasu to bylo 6:10 a do druhého poločasu si Zlín nesl pětibrankový náskok. Domácím házenkářkám se nedařilo dostat do tempa, dělaly příliš mnoho chyb a ty Zlín trestal. Hostující tým nenechal soupeřky ohrozit své vedení ani ve druhé půli. Stále si udržoval pětibrankový náskok, který sytily téměř rovným dílem a všechny zlínské střelkyně. I přes snahu Malé s Kutlvašrovou prohrály Písečanky se Zlínem o šest tref.

Nejlepší střelkyně Písku: Malá 8, Vyhnalová 5/3, J. Kutlvašrová 3, Vrabcová 3
Nejlepší střelkyně Zlína: Pospíšilová 6, Sobieská 5/4, Brandová 4
Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/4, vyloučení:6 - 5, rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 230

Partizánske – Šaľa 22:26 (14:11)

Zápas v Partizánskem byl zápasem dvou rozdílných poločasů. Lépe začaly domácí házenkářky a už ve 23. minutě vedly rozdílem sedmi gólů (12:5)! Ještě před přestávkou ale Bérešová se Szarkovou zajistily Šaľe korekci na jen tříbrankovou ztrátu a následně ve 39. minutě poslala Porubská Šaľu poprvé v zápase do vedení. Hostující tým převzal ve druhé půli jasně otěže zápasu. Hlavně jejich střelecká potence v úseku hry mezi 32. a 40. minutou byla rozhodující. Pak tento náskok ještě podpořily šaľanské kanonýrky další střeleckou sérií mezi 50. a 56. minutou a domácí už nestačily odpovědět. Po suverénním startu v zápase tak nakonec házenkářky Partizánskeho prohrály se Šaľou 22:26

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 12/6, Minarčíková 4, Blažeková 2
Nejlepší střelkyně Šaľy: Porubská 7, Bérešová 7, Szarková 5
Sedmimetrové hody: 6/6 - 2/0, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Dvorský, Karlubík, diváků: 730

Porubské reprezentantky Chrenková, Poznarová a Selucká vyměnily po minulém víkendu národní dres za bílý porubský a vydaly se do boje s Mostem.

Foto Zdenkě Koza

Olomouc – Jindřichův Hradec 37:20 (23:11)
Nepříjemně vysokou porážku si z výpravy na Hanou vezou Jihočešky z Jindřichova Hradce. O výsledku utkání rozhodla v podstatě poslední desetiminutovka první půle. I před ní sice Hanačky poměrně jasně vedly (14:8), poslední desetiminutovku předpřestávkového poločasu ale vyhrály 9:2 a do kabin si odnášely hned dvanáctibrankový náskok! Za první půli navíc nastřílely hned třiadvacet branek! Při chuti byla hlavně Huráňová se Salašovou, Krupicová odpovídala, seč jí síly stačily, na palebnou sílu Olomouce ale byla krátká. Druhý poločas byl o poznání vyrovnanější, ovšem náskok Olomouce už byl příliš vysoký a nebylo v silách Hradečanek skóre výrazněji zkorigovat. Na konci tohoto místy možná až příliš tvrdého zápasu tak na ukazateli skóre svítilo 37:20.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Huráňová 8/2, Salašová 6, Růžičková 5, Fabíková 5
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 10/4, Zbožínková 4, Kohoutová 3
Sedmimetrové hody: 4/3 - 7/5, vyloučení: 8 (ČK Severová) – 9 (přímá ČK Eliášová, ČK Matoušková), rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 180

Most – Poruba 32:27 (20:14)
Utkání Mostu s Porubou bylo asi nejočekávanějším zápasem předposledního interligového kola. Ani po tomto kole ale není o novém vítězi interligy rozhodnuto! V páté minutě vedly Severočešky už 4:0 a bylo jasné, že za tímto vítězstvím půjdou s nasazením všech sil. V souboji reprezentantek zazářila třinácti góly Martinková, Hrbková ovšem nezůstala příliš pozadu. Do konce prvního poločasu si ale Most vytvořil šestibrankový náskok a i ve druhé půli průběh utkání kontroloval (30:22 v 54. minutě). V posledních minutách to vypadalo na mohutný finiš Porubanek, ovšem motivovaný severočeský tým vítězství udržel a Michalovce tak stále udržuje o krok za sebou.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 13, M. Vysloužilová 5, P. Beňušková 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 9, Chrenková 5, A. Tóthová a Poznarová po 4
Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 1100

Martinková sbírala síly. Na reprezentačním srazu ji trenéři pošetřili a v zápase s Porubou se v sobotu trefila třináctkrát!

Utkání skončilo pro Most vítězstvím. Celý duel domácí hráčky kontrolovaly.