3.4.2013 otevřeno: 2910 x

Most slaví interligový titul!

A je dobojováno. tedy alespoň interligové zlato. Letošním vítězem společné československé soutěže je suverénní Most. Přestože Michalovce ještě čeká domácí zápas s Jindřichovým Hradcem, už teď se musí „smířit“ se stříbrem. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL - 26. kolo, předehrávka

Šaľa – Most 20:29 (10:14)
Šaľa není místo, odkud se vozí body často a snadno. Mostečanky věděly, že budou muset zabojovat. Nakonec ale v Šaľe vyhrály jasně devítibrankovým rozdílem a slaví vítězství ve WHIL. Ze začátku se zdálo, že Šaľanky pomohou svému slovenskému soupeři z Michalovců k touženému zlatu a překazí mosteckou korunovaci. Domácí si dlouho udržovaly mírný náskok (15. minuta 7:5). Potom začala být jejich koncovka méně přesná, Most vyrovnal a v 17. minutě poslala Martinková Severočešky po dlouhé době do vedení. Pět minut před přestávkou vedly hostující házenkářky už pětibrankovým rozdílem a i přes mírné zlepšení ve hře domácích si Most odnášel do šaten čtyřbrankový náskok. Ve druhém poločase ale Severočešky svůj náskok ještě navyšovaly. Téměř po celý druhý poločas si udržovaly asi šestibrankové vedení, které v závěru vzrostlo na devět gólů. V poslední čtvrtině už bylo rozhodnuto a Mostečanky předvedly publiku, v němž zasedli i někteří ze skalních fanoušků, několik efektních akcí. Nakonec Most zvítězil v Šaľe devítibrankovým rozdílem a s předstihem tak sprchou šampaňského oslavil interligové zlato.

FOTOGALERIE  zde

Nejlepší střelkyně Šaľy: Bérešová 5, Súkenníková 4/2, Demajová 3, Veselková 3/1, Szarková 3/1
Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 6/3, Ručková 6, Martinková 5
Vyloučení: 0 – 2