6.4.2013 otevřeno: 1766 x

Zakladní část WHIL dobojována!

V doznívající euforii z vítězného utkání českých reprezentantů se sehrávalo poslední interligové kolo. Zlato oslavil ve středu už Most, základní část WHIL zakončily ale vítězstvím i Poruba, Michalovce, Slavia či Veselí. Druhé a poslední vítězství v letošní sezóně pak vybojovala i Nitra.

WHIL - 26. kolo

Slavia – Partizánske 32:27 (15:14)
Slavia se s Veselím na dálku utkávala o čtvrtou interligovou příčku. První půle vyšly lépe hráčkám Danlogu. Slovenky si v Praze vytvořily čtyřbrankový náskok, Slavii se ale záhy povedl obrat. Pomohla k tomu výměna brankářek. Místo Kudláčkové nastoupila zkušená Satrapová a několika vydařenými zákroky pomohla Slavistkám stahovat postupně náskok Partizánskeho. Dvě minuty před přestávkou bylo vyrovnáno a do druhé půle si dokonce odnášely Pražanky minimální náskok. První branku po návratu ze šaten pustila Satrapová za svá záda až po sedmi minutách hry a v té chvíli už Slovenky prohrávaly 14:18. Patnáct minut před koncem měly domácí házenkářky na své straně už šestibrankový náskok a tento si udržely až do konce. V poslední pětiminutovce už sice neskórovaly, ovšem Partizánske už na zdramatizování nemělo síly, a tak utkání, v němž se šesti brankami prezentovala i uzdravená reprezentantka Knedlíková, skončilo za stavu 32:27 ve prospěch Slavie.

Nejlepší střelkyně Slavie: H. Kutlvašrová 8, Knedlíková 7, Jonášová 6
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 9/4, Šáteková 6, Minárčiková 5
Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/5, vyloučení: 7 - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 110

Zlín – Veselí n. M. 29:35 (12:15)
Jen zaváhání Veselí v regionálním derby se Zlínem by pro Slavistky znamenalo možnost sahat po čtvrté příčce tabulky. Ovšem Veselanky si poradily se Zlínem poměrně jednoznačně. Další z atraktivních sourozeneckých soubojů mezi sestrami Salčákovými se však ze začátku vyvíjel lépe pro mladší Martinu, jejíž Zlín ve 12. minutě vedl 8:4. K obratu na straně Veselí zavelela právě až druhá ze Salčákových, Kristýna, která se v 26. minutě podepsala i pod vyrovnávací gól (11:11). Vstup do druhého poločasu pak měly Veselanky raketový. Ve 38. minutě vedly 22:14, o sedm minut později byl rozdíl ve skóre mezi celky už desetigólový. Korigovat se podařilo až na začátku poslední pětiminutovce pro změnu Martině Salčákové, a tak dnes diváci ve Zlíně opravdu sledovali s velkou mírou nadsázky „sestrovražedný“ boj. Zlín nakonec ale Veselí podlehl jasně, 29:35.

Nejlepší střelkyně Zlína: Sobieská 10/1, M. Salčáková 3, Brzósková 3, Š. Marčíková 3
Nejlepší střelkyně Veselí: K. Salčáková 9/3, Štěrbová 6, Chmelařová 6
Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/3, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 320

Nitra - Olomouc 29:28 (14:14)
Nitranky využily poslední možnou příležitost, aby ještě před koncem společné části WHIL bodovaly. Překvapivě si poradily s Olomoucí, která je tak spolu s Pískem jediným letošním „skalpem“ outsidera soutěže. O jejím nejtěsnějším vítězství ale rozhodly až poslední minuty, kdy družstvo podržela domácí brankářka Halásová a rozhodujícími brankami přispěla Šimáková. Nitranky totiž začaly nervózně, a tak hráčky Olomouce dlouho vedly. Potom se ale celky ve vedení prostřídaly, pěknými zákroky se prezentovaly brankářky obou stran Csáková i Raníková a hrálo se dynamicky. V dresu Hanaček skórovala nejčastěji Fabíková, ani ona ale nezabránila těsnému vítězství Slovenek, a tak Olomouc zakončila dlouhodobou část na 9. příčce. Přitom dnešní vítězství by pro ni znamenalo konečné osmé místo, neboť Senec prohrál v Porubě a jeho náskok před tímto kolem na Olomouc byl pouze jednobodový.

Nejlepší střelkyně Nitry: Šimáková 8, Vargová 7, Königová 7
Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 8, Gebre Selassie 4, Ždánská 4
Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Macko, Volentics, diváků: 100

Poruba - Senec 39:30 (19:14)
Poruba letos dosáhla na bronzové medaile a má dobrou výchozí pozici do nadstavby, i když Most si do ní ponese šestibodový náskok. V utkání ale Ostravanky potvrdily roli favorita. Od prvních minut držely vedení ve svých rukou, když střelecky zářila Hrbková. Ta se v utkání trefila dvanáctkrát, sekundovaly jí reprezentantky Chrenková a Poznarová. Už po deseti minutách hry vedly Porubanky o čtyři góly a tento náskok si udržovaly po celý poločas. Těžily z dobré defenzívy a její rychlé útoky byly proti Senci silnou zbraní. Zdrcující byl jejich náskok do druhé půle. Úsek prvních sedmi minut druhého poločasu vyhrály domácí 7:1 a vedly o jedenáct gólů. Toto manko už se nepodařilo Slovenkám ani zásadněji korigovat, a tak Poruba vyhrála jasně, 39:30.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 12, Chrenková 7, Poznarová 5
Nejlepší střelkyně Sence: Dubajová 7, Polláková 5, Vasilenková 4
Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/2, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka, diváků: 120

Michalovce – Jindřichův Hradec 41:18 (18:7)
Michalovečanky už v tomto utkání „o nic nehrály“. Medaile rozdělil ve středu Most, a tak Michalovce už hrály jen o vlastní čest. Tu v utkání proti Jindřichovu Hradci poměrně jasně uhájily. Jihočešky udržely se silnými Východňárkami krok do 9. minuty a stavu 4:3, pak zabrala Horňáková s Vinyukovou a do šaten si nesly Slovenky jedenáctibrankový náskok. Ve druhé půli pak Michalovce povolily Hradci jen jedenáct branek, zatímco do jeho sítě jich nasypaly třiadvacet! Horňáková byla k nezastavení, přidala se k ní Holešová se Snopovou a Eliášová se Zbožínkovou sice odpovídaly, ale příliš slabě. Jejich střelecká kadence nebyla proti dravým Michalovečankám dostatečná, a tak se vítězstvím rozloučily se základní částí Michalovce.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Horňáková 10, Vinyuková 6, Holešová 5/1, Snopová 5
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Eliášová 5, Zbožínková 4/1, Krupicová 4
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1, vyloučení: 0 – 1, rozhodčí: Gabriš, Klinka, diváků: 650