13.4.2013 otevřeno: 2894 x

ČR má tým ve finále evropského poháru!

Házenkářky Mostu zvládly odvetu semifinále Challenge Cupu a po výhře 31:21 (14:11) vybojovaly pro české barvy první finálovou účast v éře samostatného Česka! Doplněna reakce trenéra Poloze, statistiky a PŘIDÁNA VELKÁ FOTOGALERIE.

Černí Andělé si z prvního zápasu na turecké půdě přivezli pozitivní výsledek 27:31 a do odvety vstupovali s reálným cílem smazat čtyřbrankové manko a připsat si ve vydařené sezóně na své konto další úspěch. Začátek utkání byl vyrovnaný, ale Mostečanky byly hladové po úspěchu a to se projevilo v poslední desetiminutovce první půle, kdy odskočily z 9:8 na kýžený čtyřbrankový náskok 13:9 (27. minuta)! Fantastické publikum bylo v tu chvíli na vrcholu blaha, a přestože se hostujícímu týmu podařilo těsně před pauzou korigovat na 14:11, dopadl první poločas velice nadějným výsledkem. Jeho základem byla opět kvalitní defenzíva a především opět výborně chytající Dominika Müllnerová.

Nejlepší střelkyní Černých andělů byla v dnešním utkání Petra Beňušková. Foto: Alex Wipf.

Po přestávce sice nastoupily Turkyně úspěšně a kontrovaly na 14:12, ale nadšení domácích bylo neukočírovatelné, a když si hostující tým bral v 37. minutě time-out svítilo na tabuli pro české barvy více než pozitivní skóre 19:12! Postup byl v tu chvíli opravdu blízko a cítila to celá vyprodaná hala v Mostu. Také proto v ní zavládlo po korekci Turkyň z ruky Esry hrobové ticho, vzápětí už se ochozy dostaly do varu a za podporu se odvděčila Janoušková brankou z křídla. Český náskok i v následné herně vyrovnané pasáži hájila výteční Müllnerová a Üsküdaru nepomohla ani osobní obrana na střelkyni Martinkovou. Po důrazných průnicích Růčkové a Beňuškové to bylo čtrnáct minut před koncem už 23:14! Český celek nezastavilo na konci druhé desetiminutovky druhé půle ani vyloučení Růčkové a díky neskutečné formě Müllnerové kráčel za historickým postupem do finále.

V odvetě si připsal výhru 31:21 (14:11) a ve finále se utká s chorvatským Samoborem, který na půdě švédkého Hööru uhájil osmibrankový náskok z prvního zápasu.

Teď panuje v našem týmu obrovská radost a euforie, ale musíme si přiznat, že nám semifinále udělilo neuvěřitelně cennou lekci, zejména v obranné fázi, která dle mého názoru rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. Osmdesát minut z těch sto dvaceti semifinálových jsme hráli poctivou, ale řekl bych „whilkovou“ obranu a potřebovali jsme přidat. A to se nám dnes povedlo okolo dvacáté minuty odvety. Dokázali jsme přidat na agresivitě a bylo to neskutečně znát. Navíc za tou výtečnou obranou se k dalšímu fantastickému výkonu rozchytala Dominika - ale výkon brankářky a obrany jsou spojené nádoby a obě složky se prostě perfektně doplňovaly a tak můžeme slavit historický úspěch.“

Dušan Poloz, trenér DHK Baník Most

Most – Üsküdar 31:21 (14:11), odveta semifinále Challenge Cupu
první zápas 27:31, celkově 58:52
Sestava a branky Mostu: Müllnerová, Bezpalcová - Vaňková, Dvořáková, Tomášková, Ryšánková, Beňušková 8, Vysloužilová Martina 2, Vítková 2, Vysloužilová Kamila, Martinková 6, Šplechtová, Janoušková 3, Weisenbilderová 3, Schererová 3, Růčková 4

Byly to nervy, ale povedlo se! Zcela zaplněná hala v Mostu mohla slavit historický postup! Foto: Alex Wipf.