14.4.2013 otevřeno: 832 x

Michalovce a Šaľa jen krůček od finále

Oba včerejší vítězové prvních zápasů semifinále slovenského národního play-off potvrdili včerejší výsledky dalším vítězstvím. Šaľa a Michalovce tak mají nakročeno do finále.

Play – off Slovensko: 2. utkání

Michalovce - Senec 42:19 (18:7), stav série 2:0

Průběh druhého utkání v Michalovcích byl poměrně podobný tomu včerejšímu. Stejně jako v sobotu i v neděli nedovolily Michalovce nastřílet Senci v první půli ani deset branek. Už během prvního poločasu si Východňárky vypracovaly třináctibrankový náskok (15:2!) a do druhého poločasu si odnášely jedenáctibrankovou výhodu. Ve druhé půli ještě intenzivně pracovaly na jejím navýšení. Dominovaly na hřišti a nakonec se jejich brankostroj dotočil až za poměrně krutého stavu 42:19.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Snopovová 9/1, Szöllösiová 9, Horňáková 7
Nejlepší střelkyně Sence: Polláková 6/4, Štetáková 4, Bačíková 4
Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/5 , vyloučení: 8 (ČK Piskayová)- 6, rozhodčí: Daňo, Sabol, diváků: 550

Šaľa - Partizánske 23:17 (12:7) - stav série: 2:0

I v Šaľe na hřišti od začátku dominovaly domácí házenkářky. Hlavně od desáté minuty byly k neudržení a odskočily soupeřkám na rozdíl osmi gólů. Stejně jako na východě Slovenska ale i v Šaľe ještě před přestávkou hostující tým korigoval a do druhé třicetiminutovky si tak domácí nesly „jen“ pětibrankové vedení. Po změně stran sice hráčky Partizánskeho zvýšily svou aktivitu, ale zkušené házenkářky Šaľy si druhé vítězství v sérii uhlídaly.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Porubská 6, Demajová 6, Bérešová 5
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 8/1, Minarčíková 4, Šáteková 2
Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/2, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Dvorský, Karlubík, diváků: 500