19.4.2013 otevřeno: 1680 x

Most slaví mistrovský titul!

K interligovému zlatu přidali Andělé i to české! Sezóna snů v Mostě pokračuje. Už ve 2. kole nadstavby slaví Severočešky titul!

WHIL – nadstavba ČR – o 1. – 4. místo: 2. kolo

Most – Poruba 35:27 (19:13)

Mostečanky se vezou na vítězné vlně, s ohromným náskokem vedou nadstavbovou tabulku a jen vítězství v dnešním zápase by udrželo Porubu v reálném boji o nejcennější medaili. Ovšem cestu za potřebným výsledkem komplikovala, jak už dopředu avizovaly zprávy z porubského tábora, zranění Tóthové a Poznarové, v ideální formě nebyly ani porubské brankářky. Přesto to byla právě Poznarová, kdo spolu s Chrenkovou udržoval v úvodu zápasu Porubu v kontaktu s Mostečankami. Ovšem na začátku druhé desetiminutovky si postupně Severočešky začaly budovat náskok a ve 20. minutě vedly už o pět gólů. Chrenková s Hrbkovou střídavě korigovaly, ovšem do šaten si po skončení první třicetiminutovky nesly domácí šestibrankový náskok. Tradičně naplněná hala ale sledovala pohlednou hru. Ve druhém poločase se utkání neslo v podobném duchu. Hrbková, Poznarová a Uhráková sice bojovaly, ztráta Sokolek se ale stále pohybovala okolo šesti gólů. V poslední čtvrtině zápasu už se soustředili Andělé na obranu, zato Porubanky se tlačily před Mullnerovou. Blíž než na pět gólů rozdílu se ale nedostaly. Posledních sedm minut zápasu vyhrály Mostečanky 6:2 a s bouřící halou v zádech si došly pro mistrovský titul.

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 7/1, Vysloužilová M. 5, Růčková 5
Nejlepší střelkyně Poruby: Poznarová 8/2, Chrenková 7/2, Hrbková 5
Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 1000