20.4.2013 otevřeno: 973 x

O slovenské zlato se opět poperou Michalovce se Šaľou

Slovenská část soutěže už zná své finalisty. V Čechách a na Moravě byla rovněž sehrána dvě utkání a obě byla na branky poměrně štědrá, což nás těší především s ohledem na to, že toto kolo bylo kolem "nadačním". Olomouc přehrála Zlín, Jindřichův Hradec pak podlehl v jihočeském derby Písku.

WHIL – nadstavba ČR – o 5. – 8. místo: 2. kolo

Olomouc – Zlín 27:19 (16:10)
První dvě branky sice padly v tomto utkání do sítě Olomouce, Dostálová ale vzápětí srovnala krok Olomoučanek se Zlínem a dalších deset minut se soupeři přetahovali o minimální vedení. Potom domácí trošku přiložily pod kotlem a soupeřkám utekly na poločasových 16:10. Ve druhém poločase sice Zlíňanky nesložily zbraně, i tak se ale jejich manko nezmenšovalo. Poslední čtvrtinu zápasu pak ovládly Hanačky, které šňůrou čtyř branek zvýšily své vedení už na devět gólů a sestrám Marčíkovým už povolily jen korekci. Zlín tak odjíždí z Olomouce s porážkou, za níž navíc zaplatil zraněním dvou klíčových hráček Sobieské a Švirákové, které shodně po zranění kolene zápas nedohrály.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 8/4, Fabíková 5, Gebre Sellasie 4, Dostálová 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Sobieská 4, Marčíková Š. 3/1, Marčíková Z. 3, Brandová 3
Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2, vyloučení: 6- 3, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 150

Jindřichův Hradec – Písek 29:37 (14:13)
Opravdu štědrý finanční příspěvek poputuje na účet Nadace pro transplantace kostní dřeně z jihočeského derby. Po vysoké porážce v Olomouci vstupovaly Hradečanky do utkání s bojovností a první třicetiminutovku charakterizovala maximálně vyrovnaná hra obou celků. Obě družstva se prostřídala v mírném vedení, krátce před přestávkou sahaly po tříbrankovém náskoku domácí, ovšem do kabin se nakonec šlo za vyrovnaného stavu 13:13. V úvodu druhé půle pokračovala vyrovnaná hra, ovšem pak se za stavu 17:17 zasekl brankostroj domácího celku a Písečanky soupeřkám utekly na pět gólů rozdílu. Domácím už se nepodařilo zmenšit rozdíl víc, než na čtyři branky. Nakonec se skóre dotočilo až na vysokých 29:37 a Písek tak vybojoval první „nadstavbové“ body. Jindřichův Hradec o ně zabojuje příští týden ve Zlíně.

Nejlepší střelkyně Jindřichova Hradce: Zbožínková 8, Krupicová 8/7, Eliášová 6
Nejlepší střelkyně Písku: Vyhnalová 10:6, Bubeníková 8, Borovská 5
Sedmimetrové hody: 7/7 – 6/6, vyloučení: 5 (přímá ČK Zimová) – 5, rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 250

Play – off Slovensko - semifinále: 3. utkání

Senec - Michalovce 26:35 (10:18), výsledek série 0:3, Michalovce postupují do finále
Tři zápasy stačily Michalovcům, aby si přes Senec zajistily postup do finálových bojů o titul slovenského mistra pro rok 2013! Domácí hráčky sice zlepšily herní projev ve srovnání s minulými zápasy série, kdy oba vysoko prohrály, ovšem prodloužení semifinálové série nedosáhly. Senečanky byly koncentrované v útoku i v obraně, dařila se jim střelba. Zejména druhý poločas byl kvalitní z obou stran. Domácí střelecky držely Dubajová s Pollákovou a nakonec druhou třicetiminutovku prohrál Senec jen o branku! Michalovce ale dotáhly utkání k výsledku 35:26 a postupují do finále.

Nejlepší střelkyně Sence: Polláková 10/1, Dubajová 8/1, Štetáková 5
Nejlepší střelkyně Michalovců: Tregubová 7, Snopová 7, Tobiašová 7/2
Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/4, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 100

Partizánske - Šaľa 20:24 (12:14), výsledek série 0:3, Šaľa postupuje do finále
Úvod utkání byl vyrovnaný, minimální vedení se přelévalo ze strany na stranu, v 18. minutě vedlo Partizánske 7:6. Ale Šaľa pak nepříznivý vývoj šňůrou tří branek otočila na 7:9 a pak už si udržovala vedení. Krátce před koncem prvního poločasu vedly hostující házenkářky 14:10. Ovšam krátce po začátku druhého poločasu Partizánske korigovalo na 15:16 a bylo vidět, že tak lehce nechce Šaľe finálovou účast přenechat. Pak se ale Šaľa soupeřkám utrhla, tříbrankovou šňůrou si pak v 53. minutě  zajistily Šaľanky komfortní šestibrankový náskok (17:23) a nakonec dovedly i třetí utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Blažeková 7/3, Michnová 4/3, Janšáková 3
Nejlepší střelkyně Šaľy: Bérešová 6, Porubská 6, Súkenníková 4, Trochtová 4
Sedmimetrové hody: 8/7 - 1/1, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Sivák, Oťapka, diváků: 380

Ve finále slovenského play-off se tedy utkají Michalovce se Šaľou, o třetí místo zabojuje Partizánske proti Senci.