21.4.2013 otevřeno: 1076 x

Slavia vybojovala vítězství v zápase proti Veselí

Soubojem Slavie a Veselí byl ukončen víkendový program nejvyšší ženské soutěže. Pražanky porazily Veselí, co do počtu bodů s ním srovnaly krok a mají zápas s Mostem "k dobru".

WHIL – nadstavba ČR – o 1. – 4. místo: 2. kolo

Slavia – Veselí n. M. 25:24 (16:9)
V posledním víkendovém zápase nejvyšší ženské soutěže si diváci museli připadat jako na horské dráze. Do dvacáté minuty sledovali maximálně vyrovnanou hru. Ovšem ztrátu stále dotahovaly házenkářky Veselí. Ještě ve 20. minutě dělily oba týmy jen dva góly, poslední desetiminutovka první půle ale Panenkám absolutně nevyšla. Nedokázaly ani jedinkrát úspěšně zakončit a Slavistky se utrhly na poločasový sedmibrankový rozdíl! Ve druhé půli si pak Pražanky dlouho hlídaly odstup, ovšem poslední desetiminutovka druhé půle se naopak vůbec nevydařila právě sešívaným. V posledních deseti minutách měly jasně navrch Veselanky. Zpřísnily obranu, hlídaly Kutlvašrovou a Keclíkovou a pět minut před koncem to bylo o dva góly (24:22). Slavistky ale chtěly doma udržet oba body, podpořila je Satrapová v brance. O dělbě bodů mohla rozhodnout Rajnohová, ovšem ve své střele nebyla úspěšná, a tak Pražanky uhájily doma nejtěsnější možné vítězství.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 8, Knedlíková 6, Keclíková 5/4
Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 5, Štěrbová 4, Salčáková 4
Sedmimetrové hody: 6/6 – 0/0, vyloučení: 7 (přímá ČK trenér Hlavatý) – 3, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 10