24.4.2013 otevřeno: 1274 x

Most ztratil doma bod, v dohrávce remizoval se Slavií

I přesto, že už Most oslavil mistrovský titul, našlo si cestu do haly opět i ve všední den víc než šest stovek diváků. Ti sledovali jak jejich favoritky, jejichž řady doplnily i některé hráčky mostecké rezervy, remizovaly se Slavií.

WHIL – nadstavba ČR – o 1. – 4. místo: 1. kolo, dohrávka

Most – Slavia 29:29 (13:12)
V ne zcela kompletních sestavách nastoupil Most se Slavií k utkání dohrávky prvního nadstavbového kola. Mostečanky už v pátek oslavily titul českých mistryň, a tak pro ně zbytek sezóny bude spíš jakousi přípravou na finále Challenge cupu. To Slavia ještě hraje o hodně, totiž o medaile v konkurenci Veselí a Poruby. V Mostě nastupovala, stejně jako o víkendu proti Veselí, bez zraněné Černé, Mostečtí postavili do hry několik hráček „B“ týmu. Utkání pak bylo po celou svou dobu velmi vyrovnané. V prvním poločase sice byly mírně lepší Mostečanky, které zvlášť ve druhé patnáctiminutovce udržovaly dvoubrankové vedení, na začátku druhého poločasu se ale Slavistky nejen dotáhly, ale dokonce převzaly vedení (17:20). Na obratu se podílela hlavně Rezlerová s Jedličkovou. Most ale okamžitě zpátky vyrovnal a až do konce utkání se pak hra tahala stále o branku. V závěru měly k vítězství blízko Pražanky (27:29). Ovšem nakonec zápas dohrávaly v oslabení po vyloučení Mouleové, a když Ryšánková vyrovnala na 29:29, vítězný gól už vstřelit hostky nedokázaly. Body se tedy dnes večer v Mostě dělily.

Nejlepší střelci Mostu: Beňušková 7/7, Růčková 6, Ryšánková 5
Nejlepší střelkyně Slavie: Keclíková 6/3, Kutlvašrová 5, Jonášová 5
Sedmimetrové hody: 7/7 – 5/4, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Hájek, Macho, diváků: 650