27.4.2013 otevřeno: 1396 x

Ženské týmy konkurují co do vyrovnanosti extralize, Slavia podruhé remizovala!

Jakoby se ženské týmy v nejvyšší české soutěži rozhodly konkurovat svým mužským protějškům. Extraliga se drží trendu maximální vyrovnanosti a téměř každé utkání je tak pro diváky obrovským dramatem. Podobnou podívanou ale připravily svým fanouškům i ženské týmy! PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – nadstavba ČR – o 1. – 4. místo: 3. kolo

Poruba – Slavia 32:32 (13:12)
Poruba a Slavia spolu bojují o rozdělení zbývajících medailí a bojují opravdu s nasazením všech sil. O odhodlání obou celků svědčí i remízový výsledek jejich dnešního měření. Po dvou letech dnes viděla porubská hala „křížek“. A dokonce to byla ambiciózní Poruba, kdo ze souboje celků plných reprezentačních jmen málem vyšel bez bodů. První poločas byl zcela vyrovnaný. V první patnáctiminutovce musela minimální ztrátu dotahovat Poruba, v té druhé naopak Pražanky. Podobně se ve vedení prostřídaly oba celky i po návratu ze šaten. Do 35. minuty vedla Slavia 16:14, ve 45. minutě naopak Ostravanky 25:22. V poslední čtvrtině hry už nervy pracovaly na obou stranách na plné obrátky, dlouho však měla k vítězství blíže domácí Poruba (31:29 v 57. minutě). Ovšem závěr Slavie byl zdrcující. Reprezentační trio tří „K“, tedy Keclíková, Knedlíková a Kutlvašrová, přispělo po jedné brance v rychlém sledu na účet hostujícího družstva a minutu před koncem se zdálo, že by snad mohly vézt do metropole oba body. S tím ovšem nesouhlasila Chrenková, která vyrovnávací střelou rozhodla o dělbě bodů. Slavia tak během čtyř dní připravila o bod oba letošní lídry letošní soutěže, Most i Porubu, a to na jejich vlastních palubovkách. Uvidíme, jak si proti nim povede na domácí půdě v odvetách.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 5, Poznarová 5/2, Chrenková 4, Rechtorisová 4
Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 10, Keclíková 7, Jonášová 5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/0, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 121

Veselí n. M. – Most 29:30 (16:18)
Veselí si brousí zuby na medaile, za to Mostečanky už ty svoje stihly tento týden ukázat i na mostecké radnici. A přesto Severočešky bojovaly ve Veselí jako o život a vezou si domů plný bodový zisk. Jen v úvodu zápasu držely vedení Veselanky na své straně. V 17. minutě čtyřbrankovou šňůrou Mostečanky skóre otočily (10:13) a vedení se už nevzdaly až do konce zápasu. Střelecky vynikaly Beňušková s Martinkovou, na druhé straně sveřepě odpovídaly její reprezentační kolegyně Salčáková a Štěrbová, ovšem i přes jejich snahu Veselí ve druhém poločase stále ztrácelo a to až čtyři branky. Dvě minuty před koncem se sice Panenky dotáhly na rozdíl jediného gólu, zkušené mostecké kanonýrky ale uhlídaly minimální náskok a komplikují tak Veselí cestu za medailí.

Nejlepší střelkyně Veselí: Salčáková 7/1, Štěrbová 6, Chmelařová 4
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 9, Beňušková 7/5, Ryšánková 5
Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/6, vyloučení: 0 - 1, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 150

WHIL – nadstavba ČR – o 5. – 8. místo: 3. kolo

Písek – Olomouc 28:26 (12:11)
V prvních dvou nadstavbových kolech zůstávala Olomouc na vlastní půdě a zcela neohroženě hájila vlastní tvrz. Ovšem zatímco domácí pevnost Hanačky ubránily, dobýt tu jihočeskou se jim nepodařilo. Utkání plné nevyužitých šancí a s řadou chyb nakonec totiž lépe ukočírovaly domácí Písečanky. První poločas byl sice maximálně vyrovnaný, úvod toho druhého ale vyšel Písku o mnoho lépe než Olomouci. Mezi 35. a 42. minutou odskočily Jihočešky soupeřkám na čtyři branky rozdílu a minimálně tříbrankový náskok si pak udržovaly domácí především zásluhou Kutlvašrové, Sukdolákové a Borovské až do konce, kdy se jen kosmetická korekce podařila Šteffanové. Ani sedm branek z ruky Fabíkové nestačilo Hanačkám k zisku bodů a v tabulce se tak Písek na Olomouc dotáhl na jediný bod rozdílu.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 5/1, Sukdoláková 5, Kutlvašrová 4, Vyhnalová 4/3
Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 7, Gebre Sellasie 4, Kubáčková 4,
Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/1, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 120

WHIL - play-off SR - finále:

Michalovce - Šaľa 33:20 (13:10) , stav série 1:0

Na úvod finálové série rozdrtily házenkářky Michalovců Šaľu. Vstup do utkání sice Šaľe vyšel, rychle vedla 3:0, až potom Východňárky poprvé skórovaly díky Szöllösiové. Snížily na 3:4. Michalovce naklonily vedení na svou stranu až v 16. minutě, pak už se ho ale nepustily. Po návratu ze šaten přišel východňárský brankový uragán, ve 41. minutě vedly domácí už o deset branek a výrazné vedení si domácí udržovaly až do konce. Nakonec zvítězily o třináct branek!

Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 6, Snopová 6/1, Tobiášová 4/1
Nejlepší střelkyně Šaľy: Porubská 4, Szrarková 3/1, Súkenníková 3
Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/1, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 1100