28.4.2013 otevřeno: 1254 x

Souboj Zlína s Hradcem bez vítěze

Tento víkend musel být v českých a slovenských halách nějaký zvláštní "vzduch". Zrodilo se neobyčejně mnoho remízových výsledků. Body se dělily i v posledním zápase nejvyšší ženské soutěže, ve kterém se utkaly aktuálně dva poslední celky české části soutěže, Zlín a Jindřichův Hradec.

WHIL – nadstavba ČR – o 5. – 8. místo: 3. kolo

Zlín – Jindřichův Hradec 25:25 (10:15)

Utkání ve Zlíně bylo z obou stran poměrně nervózní. právě oba celky jsou v tuto chvíli největšími adepty na boj o sestup a jejich vzájemné měření proto bylo opravdu zásadní. Nakonec se ale oba celky o body rozdělily a na jejich postavení v tabulce se tak nic nemění. Na konci prvního poločasu to ale vypadalo, že zápas jasně ovládnou Jihočešky. Zlíňanky často chybovaly, nedokázaly využívat vyložené brankové příležitosti. To trestaly Zbožínková s Eliášovou a Markesovou a do šaten si tak Jindřichohradečanky nesly pětibrankový náskok. Úvod druhé půle vyšel ale mnohem lépe Zlínu, který do 40. minuty vyrovnal na 17:17 především díky Šárce Marčíkové a Brandové a dalších deset minut si udržoval přibližně dvoubrankový náskok. Ovšem v posledních deseti minutách zápasu byly zase o krok napřed Hradečanky a nakonec to byly domácí házenkářky, kdo musel bojovat alespoň o bod. Ten trefou ze sedmičky zajistila Zlínu právě Šárka Marčíková.

Nejlepší střelkyně Zlína: Marčíková Š. 6/2, Brzósková 5, Nudni 3, Kamenářová 3, Brandová 3
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Zbožínková 8, Eliášová 6, Markesová 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 0 – 3, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 150

Závěrečný sedmimetrový hod v podání Šárky Marčíkové.