1.5.2013 otevřeno: 1208 x

Slavia porazila mistra, Veselí nestačilo na Porubu

Prvomájové odpoledne přineslo i kompletní kolo nadstavby nejvyšší ženské soutěže. Poruba i podruhé porazila Veselí, Slavia před finále Challenge cupu připravila porážku Mostu. V dolní skupině zvítězily Olomouc a Písek. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – nadstavba ČR – o 1. – 4. místo: 4. kolo

Veselí n. M. – Poruba 18:24 (5:11)
Veselí ještě ze všech sil bojuje o české medaile, ovšem v nadstavbové části zatím stále zůstává bez vítězství, což je cennému kovu rozhodně nepřibližuje. Úvod Poruby byl na Slovácku zdrcující. Domácí vedly jen první tři minuty (2:1), potom přišla dvacet minut trvající branková smršť Ostravanek, které do sítě Veselí nasypaly osm střel, na něž Veselanky nenašly odpověď. Nepřesně mířily nebo si s jejich pokusy poradily porubské brankářky a sedm minut před přestávkou to bylo 2:9. Druhý poločas už byl o něco vyrovnanější, ztrátu z první půle ale Veselanky ne a ne smazat. V jejich dresu se navíc dokázaly ve druhé půli trefit jen čtyři hráčky, a to Rajnohová, Tomečková a reprezentantky Štěrbová a Salčáková a ty nestačily na střeleckou potenci Sokolek. Soupeřkám se Panenky nepřiblížily víc než na čtyři branky a Poruba tak ve Veselí naprosto jednoznačně zvítězila 24:18.

Nejlepší střelkyně Veselí: Štěrbová 10/4, Salčáková 3/1, Tomečková 2
Nejlepší střelkyně Poruby: hrbková 9/2, Tóthová 5, Chrenková 3/1
Sedmimetrové hody: 8/5 – 6/4, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 150

Slavia – Most 27:23 (10:10)
Slavia má stále ještě naději na stříbrné medaile a s Mostem se o ně poprala na výbornou. Mostečanky se sice po dlouhé době sešly na palubovce kompletní, ovšem některé hráčky, které teprve před krátkou dobou opustily marodku, aby se připravily na vrchol mostecké sezóny, dlouho netrénovaly a na týmu to bylo znát. Téměř celé utkání Slavia vedla, Mostečankám dovolila nanejvýš vyrovnat. Do vedení je pustila jen dvakrát (8:9, 16:17). Utkání bylo celou dobu velmi vyrovnané, několik nepřesností na straně Mostu pak v závěru zápasu umožnilo Slavistkám odskočit na pětibrankový rozdíl a pak už pražský celek dovedl utkání do vítězného konce, přičemž nejvíce brankami se pod tímto výsledkem podepsaly Keclíková s Kutlvašrovou.

Nejlepší střelkyně Slavie: Keclíková 8/2, Kutlvašrová 6, Pokorná 5
Nejlepší střelkyně Mostu: Vítková 6, Schererová 3, Beňušková 3
Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/2, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 150

WHIL – nadstavba ČR – o 5. – 8. místo: 4. kolo

Jindřichův Hradec – Olomouc 23:26 (8:16)
Jedenáctibrankovým rozdílem smetla Olomouc Jindřichův Hradec v prvním kole nadstavby u sebe na Hané, tentokrát bylo její vítězství méně suverénní, ale přesto jasné. Po porážce inkasované v Písku minulý týden chtěly suverénky dolní čtverky nejvyšší ženské soutěže v Hradci bodovat. První poločas ovládly. Úsek hry od desáté minuty do přestávky vyhrály 13:3 a do šaten šly s osmibrankovým náskokem. Následujících dvacet minut zápasu ale vyhrály naopak jasně házenkářky Jindřichova Hradce, které nehodlaly dát svou pevnost lacino. V 50. minutě svítilo na ukazateli skóre 19:22 a poslední desetiminutovka slibovala drama. To už ale Hanačky nepřipustily. Hlídaly si čtyřbrankový odstup a proměněné sedmičky Krupicové ani trefy Kohoutové už na porážce Hradce nic nezměnily.

Nejlepší střelkyně Jindřichova Hradce: Eliášová 7, Zbožínková 5, Krupicová 4/3
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 6/1, Huráňová 5/3, Fabíková 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/4, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 155

Písek – Zlín 30:26 (18:11)
Ani podruhé Zlíňanky nestačily na házenkářky Písku. Hra Zlína působí v nadstavbových bojích nervózně, naopak Písek ještě v nadstavbě nepoznal chuť porážky a v souboji o pátou příčku šlape na paty Olomouci. V prvomájovém souboji byly Jihočešky od začátku lepším týmem na hřišti a na konci první dvacetiminutovky zápasu vedly suverénním desetibrankovým rozdílem 14:4! Zlín se trápil. Střelecky se nedokázala chytit prakticky žádná z jeho hráček, až v závěru poločasu to „začalo padat“ Kamenářové a o přestávce tak byl rozdíl mezi soupeři „jen“ sedmibrankový. Druhý poločas vyšel zlínským házenkářkám výrazně lépe. Písečanky si je však nepustily k tělu víc, než na vzdálenost pěti branek (25:20), častěji si udržovaly ještě větší odstup. Za posledních pět minut zápasu se pak domácí hráčky už trefily jen jednou, ovšem jejich luxusní osmibrankový náskok nemohly už Zlíňanky ohrozit a tak hostující hráčky dosáhly již jen korekce na konečných 30:26.

Nejlepší střelkyně Písku: Bubeníková 9, Vyhnalová 6/4, Borovská 3
Nejlepší střelkyně Zlína: Kamenářová 6, Nudni 4, Marčíková Š. 3/1, Pospíšilová 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1, vyloučení: 1 – 3 (ČK Brandová), rozhodčí: Novotný, Samek