4.5.2013 otevřeno: 1263 x

Písek zatím v nadstavbě nepoznal porážku, slovenským mistrem jsou Michalovce!

Písek v nadstavbě dosud ani jednou neklopýtnul. Jeho hráčky v závěru sezóny ukazují, že rozhodně patří do interligy. Dnes mocným finišem zdolali Jindřichův Hradec. Třetí rozhodující utkání play-off o titul mistra Slovenska vyhrály Michalovce.

WHIL – nadstavba ČR – o 5. – 8. místo: 5. kolo

Písek – Jindřichův Hradec 25:19 (10:9)

Ani podruhé v nadstavbě nenechaly Písečanky v jihočeském derby Hradec bodovat. Z počátku ale vypadal vývoj zápasu pro Jindřichohradečanky příznivě. Ještě v 19. minutě vedly nad Pískem 8:6. Mnoho branek ale diváci neviděli, několikrát na gól čekali i pět minut. Náskok Hradce přitom mohl být v polovině prvního poločasu ještě větší, nedokázal ale využít přesilovku a pět minut před přestávkou Malá vyrovnala (8:8). Brankářky na obou stranách se prezentovaly pěknými zákroky. Jednobrankovou výhodu do šaten přibalila domácím Borovská, pro kterou toto utkání bylo posledním zápasem v Obloukovce v píseckém dresu (Most na své webové prezentaci potvrdil informaci o podpisu smlouvy s touto hráčkou na dva roky). I ve druhém poločase byla partie velmi dlouho vyrovnaná, poslední desetiminutovku ale ovládly domácí. V 51. minutě vedly 21:16 a pěti až šestibrankové vedení si udržovaly až do konce poločasu. Písek tak je dosud v nadstavbě stoprocentní. Jasně potvrdil svou interligovou příslušnost a v příštím kole pravděpodobně zabojuje proti Olomouci o konečné vítězství v dolní nadstavbové skupině.

Nejlepší střelkyně Písku: Malá 5, Bubeníková 4, Borovská 4, Sukdoláková 4
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Zbožínková 6, Krupicová 4/2, Matoušková 3
Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/3, vyloučení: 8 - 4, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 115

Slovensko - paly-off - finále

Šaľa - Michalovce 17:24 (6:13), stav série 0:3

Michalovce si suverénně ve třech zápasech, v nichž nedaly Šaľe větší šanci, došly pro titul mistryň Slovenska. Více informací již brzy zde.