5.5.2013 otevřeno: 1756 x

Most veze z Chorvatska solidní výsledek do odvety

Čtyřbrankové manko a méně než pětadvacet inkasovaných branek. To je výsledek, který vezou z chorvatského Samoboru domů házenkářky Mostu. První zápas finálových bojů Challenge cupu sice prohrály, ale výsledek 20:24 je v bouřlivém domácím prostředí Baníku hratelný!

Finále Challenge cupu

Vyrovnaná byla v Samoboru první pětiminutovka, pak se brankostroj Mostu zaseknul. Domácí hráčky vysunuly obranu, začaly více hlídat mostecké kanonýrky. Rozstřílela se Lovričová, a když to bylo 7:3, bral trenér Poloz oddechový čas. Ani poté, co dal svým svěřenkyním potřebné pokyny, se ale Češky nedokázaly proti Samoboru prosadit, navíc Radovaničová vychytala na sedmičce Beňuškovou, v dresu Mostu byla vyloučena Vítková a ztráta Mostu nebezpečně narůstala (9:3).

Prapor Mostu pozvedla opět až Janoušková, která po téměř deseti minutách přispěla na konto Severočešek čtvrtou trefou. I tak to ale v 18. minutě bylo 11:4. Až do konce poločasu se pak nepodařilo mostu ztrátu zkorigovat. Naopak ve 28. minutě to bylo 16:8. Na poločasových 16:10 pak upravila Martina Vysloužilová.

S návratem z kabin se začala hrát ještě defenzivnější házená. Za dlouhých sedm minut viděli diváci jen jediný gól, a to do sítě Samoboru (16:11). Za stavu 16:12 ve 39. minutě bral Samobor oddechový čas. Potom se ale českým házenkářkám podařil výborný zvrat v utkání. Dotáhly se na rozdíl jediného gólu! Za stavu 19:18 ale pak už nedokázaly překlopit vedení na svou stranu. Domácí fanoušci hnali Samobor dopředu a Chorvatky si vzaly zpět tříbrankový náskok. V bojovném závěru ho pak navýšily na čtyři branky, když několika trefami přispěla Balašková.

Do odvety si tak nesou čtyřbrankovou výhodu házenkářky Samoboru, ovšem výsledek tohoto utkání je pro Most přijatelný. Mostečanky neinkasovaly víc, než pětadvacet branek a v domácím prostředí si na silný chorvatský celek věří.Věří, že je dopředu požene stejně bouřlivá kulisa, jakou zažily na Balkáně.

Dušan Poloz, trenér DHK Baníku Most: „Začátek nevyšel podle našich představ. Chorvatky jsou individuálně výborné ve hře jedna na jednu. Původně jsme si řekli, že nesmíme dostat gól z proskoku na středu, a z prvních sedmi inkasovaných branek byly čtyři z proskoku! V úvodu jsme tedy jasně nesplnili to, co jsme si řekli! Dokud měly dostatek sil, tak nás na středu Chorvatky jasně přehrávaly. Prohrávali jsme až o osm branek. Stále jsem po hráčkách chtěl, aby se snažily unavit soupeřovy spojky, kterých neměl chorvatský tým tolik. Ze stavu 16:10 jsme šli na 19:18. Toho jsme dosáhli jen soustavnou trpělivou prací a neustálým tlakem v první a druhé vlně. Škoda, že za tohoto stavu jsme taktickou hrou nedokázali zápas zlomit. Myslím si, že tam bylo pár nešťastných rozhodnutí, která nebyla v náš prospěch. Chybu jsme udělali i po posledním time-outu dvacet vteřin před koncem a to nás stálo tu čtyřiadvacátou branku. Toto utkání mělo ale několik zajímavých aspektů. Soupeřkám byla asi desetkrát značena pasivní hra, odpískána jednou, zatímco nám byla značena jedinkrát. Další zajímavostí je, že jsme odehráli zápas na padesát čtyři útoků. To je snad nejméně za posledních deset let, co jsem trénoval. Tak se hrálo někdy před čtyřiceti lety! Tady to ale jinak nešlo. Soupeř byl někdy minutu až dvě v útoku a my jsme se jeho hře částečně přizpůsobili. Naštěstí jsme soupeře ale také donutili k chybám. A zase jsme se ve spoustě zkušeností posunuli o krok dál. Třeba i atmosféra byla opět jiná! Já jsem ovšem přesvědčený, že přesně stejnou výhodu jako dnes Chorvatky budeme mít my příští týden. Toto je výsledek, který jsem před zápasem bral za příjemný. Nedostat víc, než pětadvacet branek. Jsem přesvědčený o tom, že naší hrou se toto dá příští týden uhrát."

ŽRK Samobor – DHK Baník Most 24:20 (16:10)

Nejlepší střelkyně Samoboru: Golubič 9, Lovrič 6, Balaško 3

Sestava a branky Mostu: Müllnerová, Bezpalcová – Beňušková 5, Janoušková 5, Martinková 3, Růčková 3, Vysloužilová M. 2, Schererová 1, Vítková 1, Dvořáková, Ryšánková, Šplechtová, Tomášková, Vaňková, Vysloužilová K., Weisenbilderová

Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/2, vyloučení: 5 – 3, rozhodčí: Brkis, Jozufhodzic, diváků: 1000