5.5.2013 otevřeno: 1503 x

Zlíňanky si interligu nepojistily, Veselí potrápilo Slavii

Poslední víkendové zápasy nejvyšší ženské soutěže byly dohrány v neděli v podvečer. Veselí chtělo letos naposled předvést domácímu publiku, že umí doma udržet body, a pěkně potrápilo Slavii. Zlíňanky doma nestačily na Olomouc.

WHIL – nadstavba ČR – o 1. – 4. místo: 5. kolo

Veselí n. M. – Slavia 28:28 (11:18)

Veselí hodlalo poslední letošní domácí zápas dohrát „se ctí“ a vítězně, a potrápit tak Slavii v cestě za cennějším kovem. A to se mu povedlo, i když tomu vývoj utkání dlouho nenasvědčoval. Prvních dvacet minut bylo vyrovnaných. Potom ale Knedlíková, Jačková a Kutlvašrová zavelely k úniku a o přestávce ukazovalo skóre 11:18! Po návratu ze šaten měly ale Panenky zdrcující nástup a po osmi minutách hry to bylo jen o gól (18:19)! Potom sice Slavia soupeřkám zase chvilku unikala, mocný finiš domácích Chmelařvé, Drotárové a Salčákové ale znamenal obrat ve skóre dvě minuty před koncem (28:26) a nakonec to byly právě Slavistky, kdo bojoval alespoň o nějaké body. Jeden bod nakonec zajistila Pražankám Jonášová a přiživila tak naději na postup tabulkou.

Nejlepší střelkyně Veselí: Salčáková 6, Chmelařová 5, Štěrbová 5
Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 7, Kutlvašrová 6/1, Jačková 5/1
Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3, vyloučení: 1 – 5, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 150

WHIL – nadstavba ČR – o 5. – 8. místo: 5. kolo

Zlín – Olomouc 24:27 (11:18)

Zraněními zdecimovaný Zlín potřeboval vítězství pro jistotu setrvání v nejvyšší ženské soutěži. Ambiciózní Olomouc ale jede na vítězství v nadstavbových bojích dolní skupiny a Zlínu dnes nic nedarovala. Zlíňankám se nevydařil hlavně první poločas, který prohrály šestibrankovým rozdílem, když jejich síť plnily hlavně Růžičková, Kubáčková a Huráňová. Druhá třicetiminutovku domácí házenkářky dokonce vyhrály, zvláště díky vydařenému závěru, na body, které by znamenaly jistotu interligové účasti i pro příští rok, ale nedosáhly a o účastníkovi baráže tak rozhodne až poslední kolo.

Nejlepší střelkyně Zlína: Marčíková Š. 5/3, Brandová 5, Kamenářová 4, Hradilová 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 6, Huráňová 6/1, Fabíková 5
Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/1, vyloučení: 2 – 1, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D, diváků: 150